jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۱۱۷۴۳۱۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

فلفل قرمز: خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی دارد و اثر شیمیایی مواد را که بر بدن آسیب می‌رساند از بین می‌برد. باعث جذب بهتر آهن غذا می‌شود و خوردن آن به افراد کم‌خون توصیه می‌شود. به‌دلیل داشتن ویتامین C ایمنی بدن را زیاد کرده و خاصیت ضدخونریزی قوی دارد.

زالزالک: این میوه پاییزی گرفتگی عروق را کاهش داده و باعث خونرسانی و عملکرد بهتر قلب شده و از سکته قلبی جلوگیری میکند. فشار خون را در حالت تعادل نگه میدارد. استرس و بیخوابی را کاهش داده و آرامبخش است. چربیهای اضافه بدن را میسوزاند و باعث کاهش وزن و لاغری میشود.

تخم اردک: زرده تخم اردک دو برابر زرده تخم مرغ ارزش غذایی دارد آن هم بهدلیل وجود چربی و کلسترول بالای آن است. پروتئین زیادی دارد و سرشار از امگا 3 بوده و برای پوست مفید است. غنی از ویتامین E، D، A، روی، مس، فسفر، کلسیم، آهن وسلنیوم است.

کرفس: خواص عجیب کرفس عبارتند از: درمان فشارخون، درمان کمکاری تیروئید و افسردگی، رفع کلسترول بد خون، کاهش وزن و رفع مشکلات پوستی مانند آکنه و جوشهای صورت. عملکرد آنزیمهای کبدی را بهبود میبخشد و درمان موثری برای کبد چرب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر