وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات قدرت دارد اما نه علیه مردم بلکه برای دشمن؛ تاکنون ۳۰۰ تیم تروریستی را شناسایی و افراد آنها را دستگیر کردیم.
کد خبر: ۱۱۷۰۱۹۰
دستگیری ۳۰۰ تیم تروریستی تا کنون

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات در مراسم آغاز به کار نهمین مجلس دانش آموزی گفت: انشالله دوره پر ثمری در این دوره مجلس دانش آموزی داشته باشید. انشالله خداوند به شما عزیزان توفیق بدهد. شما در آغاز راه هستید و انشالله با اندیشه پربارتان برای ایران اسلامی اثر گذار باشید. اسلام به جوانان بهای خاصی داده است.

وی ادامه داد: در احادیث ما جوان به عنوان عنصری که دنبال خیر و سازندگی است و دنبال تخریب نیست شناخته می شود.

وزیر اطلاعات در ادامه به بیان خاطراتی از حضور اثر گذار جوانان در دوران انقلاب اسلامی پرداخت.

وزیر اطلاعات بیان کرد: زنده بودن علم به عمل است زیرا در آن زمان ماندگار خواهد بود و برنامه ها دانش بنیان باشد و بر اساس علم آموخته شده برنامه ریزی کنیم. حرکت شما در مجلس دانش آموزی بر یک جامعه ۱۴ میلیون تاثیر می گذارد. امیدوارم انتخابات همه مثل مجلس دانش آموزی با متانت و خلاق برگزار شود. شما باید به سمت پرورش و عقلانیت حرکت کنید.

حجت الاسلام علوی گفت: مجلس دانش‌ آموزی باید این موضوع را نهادینه کند تا نمایندگان مدارس مختلف با هم همفکری کرده و به نتایج خوبی برسند. مساله دیگر این است که به سمت بالا بردن شخصیت خود و دیگر دانش آموزان حرکت کنید زیرا جامعه ای که رشد کرده باشد به سراغ کارهای خلاف نمی رود.

وی بیان کرد: نباید بگذاریم کسی شخصیتش خرد شود زیرا او با کارهای ناجور انتقام خود را از جامعه می گیرد. وزارت اطلاعات دنبال آرامش در جامعه است. چنین جامعه ای در دانش و هنر و سیاست رشد می کند؛ امنیت ما برای فرهنگ است نه بر فرهنگ. وزارت اطلاعات قدرت دارد اما نه علیه مردم بلکه برای دشمن؛ زیرا کارش امنیت برای شما است و تروریست ها باید از اسم آنها بترسند. تاکنون ۳۰۰ تیم تروریستی را شناسایی و افرادش را دستگیر کرده ایم. ما سرباز مردم هستیم.

وی با بیان اینکه اسلام در همه جا و در قرآن علم آموزی را با خودسازی همراه کرده است، خطاب به نمایندگان مجلس دانش آموزی اظهار کرد: نگاه جامعه دانش آموزی به شما منتخبان است و باید با تعاملی که با یکدیگر دارید از فرصت ها استفاده کنید. مهربانی و مودت، دشمنی ها را تبدیل به دوستی می کند. نباید این‌گونه باشد که دو نفر با عقاید مختلف سیاسی با یکدیگر دشمن باشند، مجلس دانش آموزی فرصت خوبی برای تمرین دموکراسی است.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه مسئولان مشکلات را درک می‌کنند و برای حل آن تلاش می کنند، اظهار کرد: مایلم در آینده معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کند که در نهمین دوره مجلس دانش آموزی کدام مشکلات حل شدند.

وی افزود: باید ارزش های بومی را حفظ کنیم اما تعامل فرهنگی سازنده با دیگر جوامع داشته باشیم. دشمن با هوشیاری و پیشرفت ما از سلطه بر کشور ما مایوس می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها