jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۵۱۹۹۰   ۲۵ تير ۱۳۹۶  |  ۱۰:۲۷

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه عدم اجازه ورود زنان به ورزشگاه تصمیمی مقطعی بوده، ابراز امیدواری کرد شرایط به قبل بازگردد.

توضیح معاون رئیس جمهور درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، شهیندخت مولاوردی با اشاره به حضور بیشتر زنان تماشاگر در محل برگزاری لیگ جهانی والیبال امسال نسبت به سال های گذشته، گفت: با توجه به اینکه وزیر ورزش اخیرا اعلام کرده در حال بررسی برای حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها به دور از جنجال و حاشیه‌ها است، باید منتظر خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

معاون امور زنان ریاست جمهوری در رابطه با انتقاد برخی از ائمه جمعه و گروه‌ها نسبت به حضور زنان تماشاگر در مسابقات والیبال امسال توضیح داد: تعیین سازوکارهای لازم به لحاظ شرعی، عرفی و قانونی و رعایت این ملاحظات و قیودات نگرانی‌ها را به مرور برطرف خواهد کرد؛ به همین دلیل امسال شاهد حضور بیشتر بانوان در جایگاه تماشاچیان مسابقات لیگ جهانی والیبال بودیم.

مولاوردی به حضور زنان و دختران در کنار مردان در برنامه‌های انتخابات ریاست جمهوری که در سالن‌های ورزشی برگزار می‌شد، اشاره کرد و گفت: این حضور مشترک توأم با شور و هیجان نه تنها مشکل خاصی ایجاد نکرد بلکه نشان داد زنان و دختران و مردان این سرزمین می‌توانند با رعایت شئونات در کنار یکدیگر فعالیت‌های اجتماعی داشته باشند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین افزود: وزارت ورزش رایزنی‌های لازم را با مخالفان این حضور ادامه می‌دهد ضمن آنکه معاونت امور زنان ریاست جمهوری نگرانی‌های خود را از این موضوع اعلام کرده و پیگیر ماجرا نیز است.

وی با بیان اینکه راهکارهای فقهی، شرعی و قانونی و دیگر مسائل مربوطه با این موضوع بررسی شده‌اند، اضافه کرد: امیدوارم به زودی چارچوب مشخصی در رابطه با حضور زنان تماشاگر در ورزشگاه‌ها مشخص شود تا این موضوع بیش از این دستخوش سلیقه‌ها نشود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفتگو با خانه ملت اضافه کرد: از آنجا که عدم اجازه ورود زنان تصمیمی مقطعی صرفاً در چند سال اخیر بوده لذا می‌توان به بازگرداندن شرایط به قبل امیدوار بود؛ البته باید برای آن تلاش کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها