jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۲۴۴۰۸ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۴:۳۱

تیز هوشی زن همسایه راز سرقت های شمال تهران را برملا کرد و زوج سارق دستگیر شدند.

تیزهوشی زن همسایه؛ زوج سارق را به دام انداخت +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 22 دوم اردیبهشت یکی از اهالی مجتمع شهید بهشتی از محل سکونتش مشاهده می کند که جوانی با لباس قرمز رنگ، پس از زاغ زنی و اطمینان از عدم حضور ساکنان یک خانه ویلایی قصد ورود به آنرا دارد که بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به پلیس اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری 122 دربند، مأموران ضمن شناسایی خودرو پژو پرشیا متعلق به سارقان، موفق شدند زن 32 ساله ای را که در خودرو مشغول زاغ زنی بود، دستگیر کنند. مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی وارد منزل شده اما سارقان با اطلاع از دستگیری همدست خود و ضمن رها کردن خودرو پژو پرشیا و بدون موفقیت در سرقت از منزل، از دیوار پشتی اقدام به فرار می کنند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور مقام قضایی دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

«فائزه» پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صراحتا به دهها فقره سرقت منزل با همدستی نامزدش به نام «افشار» اعتراف و عنوان داشت که خودرو توقیف شده نیز متعلق به همسرش است.

در شرایطی که «افشار» از مخفیگاهش در خیابان پیروزی متواری شده بود، تحقیقات از نامزد او به نام «فائزه» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

همزمان کارآگاهان به ترددهای مکرر خواهر متهم برای ملاقات با خواهرش مشکوک شده، با انجام اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که بر خلاف اظهارات خواهر متهمه مبنی بر بی اطلاع بودن از نامزد خواهرش، وی از مخفیگاه و محل های تردد «افشار» اطلاع دارد.

با بهره گیری از اقدامات پلیسی و مراقبت های نامحسوس پلیسی، سرانجام «افشار» 35 ساله در خیابان خرمشهر شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح این متهم به دهها فقره سرقت منزل در شمال تهران، اقدامات جهت شناسایی مالباختگان و محل های سرقت در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفته و متهمین با صدور قرار قانونی، جهت تکمیل تحقیقات در اختیار هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر