jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۳۶۷۳   ۰۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۸:۴۴

رئیس جمهور آمریکا: اعراب هزینه ایجاد مناطق امن در سوریه را باید پرداخت کنند

فرمان جدید مهاجرتی ترامپ بزودی اعلام می شود

رئیس جمهوری جدید آمریکا در سخنرانی عمومی خود در فرودگاه فلوریدا تاکید کرد: فرمان جدید مهاجرتی را بزودی صادر خواهم کرد.

فرمان جدید مهاجرتی ترامپ بزودی اعلام می شود

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، دونالد ترامپ در میتینگ هوادارنش با بیان این مطلب، تاکید کرد: پس از رای دادگاه، کاخ سفید در حال تنظیم فرمان اجرایی جدید برای جایگزین فرمان قبلی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن حمایت از طرح مناطق امن در سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه، تاکید کرد: ما به سمتی حرکت می کنیم تا کشورهای عربی هزینه ایجاد این مناطق را تقبل کنند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که وارث ویرانه ای عظیم بوده ام، تاکید کرد: کاخ سفید به آرامی اداره می شود.

رئیس کاخ سفید تقویت مرزها، کاهش مالیات ها و ایجاد میلیون ها شغل را از برنامه های خود اعلام کرد و تاکید کرد: کارگران آمریکایی برنده خواهند بود.

وی با اشاره به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) گفت: جنبش ما به سرعت به کل جهان تسری پیدا خواهد کرد.

رسانه های امریکا نیز در گزارشی اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا با حمله به رسانه‌های جمعی آن‌ها را بخشی از مشکلات کشورش خواند و وعده داد همچنان در برابر آنها بایستد.

وی خطاب به هوادارنش که در فرودگاه شهر ملبورن فلوریدا گرد آمده بودند، گفت رسانه‌های آمریکا واقعیت را منعکس نمی‌کنند و دنبال مقاصد خود هستند.

رئیس‌جمهور آمریکا رسانه‌های کشورش را متهم به انتشار اخبار بدون منبع متهم کرد و افزود ، امروز به فلوریدا و میان هوادارنم آمده ام تا بدون دخالت رسانه‌ها با مردم سخن بگویم.

رسانه های غربی گزارش دادند، آقای ترامپ در سخنرانی امروزش که به گفته اکثر تحلیل‌گرانی که امروز در رسانه‌های آمریکایی ظاهر شدند بسیار شبیه میتینگ های انتخاباتی او در سال گذشته بود، بار دیگر بر اکثر از شعارهای انتخاباتی‌اش تاکید کرد.

ترامپ با ذکر بخشی از اختیارات قانونی رئیس جمهور آمریکا برای حاضران و انتقاد دوباره از متوقف کردن فرمان قبلی او در دادگاه‌های آمریکا، تاکید کرد که در یکی دو روز آینده فرمانی را صادر خواهد کرد که به گفته او برای حفظ امنیت مردم آمریکا، مانع از ورود افرادی خواهد شد که با مقاصد پلید به سوی آمریکا روانه می‌شوند.

رئیس جمهور جنجالی آمریکا که این روزها سخت درگیر مسائل مختلف و فشار های داخلی و خارجی است، مدعی شد که کارها در کاخ‌سفید روان و با موفقیت کامل در جریان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر