سیما - قاب کوچک - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

قاب کوچک
سیما وسال حماسه و بلوا

نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات تلویزیون در سال1401

سیما وسال حماسه و بلوا

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

سال1401 غیر از این‌که اولین سال قرن جدید خورشیدی بود، نخستین سال تجلی برنامه‌ها و سیاست‌های مدیریت جدید سیما هم محسوب می‌شود. سالی پر از چالش و التهاب و آشوب که بخشی از برنامه‌های تلویزیون را هم متوجه خودش کرد.

مستندهای داستانگو

«سلاح ایرانی» که به روایت «داوود مرادیان» ابعاد نظامی متفاوتی را تشریح می‌کند

مستندهای داستانگو

۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷

طبق مستندات و گزارش‌های به‌عمل آمده پس از دوران دفاع‌مقدس و در کمتر از ۳۰ سال به یکی از ابرقدرت‌های پدافندی دنیا تبدیل شده‌ایم. باید گفت که این گزاره که کشورهای سازنده سلاح، عامل بروز جنگ‌ها هستند، گزاره غلطی است.

اقتباسی انقلابی از بینوایان

نگاهی به سریال تلویزیونی «جلال»

اقتباسی انقلابی از بینوایان

۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۶

سریالی که با دهه فجر به تلویزیون رسید. سریالی که از بخش استان‌ها به شبکه یک آمد. سریالی تاریخی به نام «جلال» که سال‌های 1338 تا 1356 شمسی را به تصویر می‌کشید؛ مقطعی که قیام مردم آذربایجان‌شرقی در آن اتفاق افتاد.

برنامه‌ای دیرپا در رادیو

برنامه‌ای دیرپا در رادیو

۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰

«سینمامعیار» نامی آشنا در میان برنامه‌های سینمایی رادیوست. این برنامه هم بیش از 10سال به طور مداوم و مستمر هر پنجشنبه از رادیو گفت‌وگو پخش می‌شد.

رسانه ملی؛ پرچمدار رسانه مقاومت

رسانه ملی؛ پرچمدار رسانه مقاومت

۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رادیو و تلویزیون دوران طاغوت مانند سایر نهادهای فرهنگی و هنری کشور که در سلطه رژیم منحوس پهلوی بود و به نماد فرهنگ و هنر غربی در ایران تبدیل شده بود دست مردم افتاد و با پیام پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با عنوان سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی مسیر رشد و بالندگی انقلابی خود را تا به امروز با صلابت پیموده است.

معراج آقامرتضی در قتلگاه فکه

معراج آقامرتضی در قتلگاه فکه

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

امیرسبحان جعفری‌سعادتمند، مستندسازی است که وقتی کارنامه هنری او را ورق می‌زنید، برگ‌های فراوانی درباره شهدا و خانواده آنها به چشم می‌خورد که هرکدام از آنها در جای خود دیدنی است. در جایی خود جعفری‌سعادتمند می‌گوید که دغدغه اصلی من سیر و سلوک شهدا و زندگی مادران شهداست و این را در مستند «راه مادری» می‌توان به‌عینه به تماشا نشست. حالا پخش مجموعه مستند «آن» دو هفته‌ای است که پنجشنبه‌ها حوالی ساعت17 شروع شده است؛ مستندی به کارگردانی و تدوین جعفری‌سعادتمند از سفر آخر سیدمرتضی آوینی به قتلگاه فکه که به شهادت او منجر می‌شود. مستندی که سه سال تولید آن طول کشید و سال96 آماده پخش شد اما به‌دلایلی تا الان به‌صورت کامل روی آنتن نرفته است.

مخاطبان با تماشای مجموعه «مسافر» به معتادان می‌گفتند بیمار!

مخاطبان با تماشای مجموعه «مسافر» به معتادان می‌گفتند بیمار!

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱

همه چیز از پشیمانی پیرمردی (آتش تقی‌پور) در بستر مرگ آغاز می‌شود! 25 سال پیش مراسم عروسی دخترش (آناهیتا نعمتی - اینجا در نقش مادر) بر اثر لجاجت او به‌هم می‌خورد. داماد (جمال اجلالی) دو سال بعد به زندان می‌افتد و عروس هم هنگام وضع حمل دخترش، افسانه (آناهیتا نعمتی) فوت می‌شود. بعد از پیروزی انقلاب پدر افسانه از زندان آزاد می‌شود و قیمومت دخترش را به‌دست می‌گیرد و برای همیشه او را از زندگی پدربزرگ(آتش تقی‌پور) خارج می‌کند.

آرزو دارم با میرباقری همکاری کنم

جهانگیر الماسی:

آرزو دارم با میرباقری همکاری کنم

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

جهانگیر الماسی بیش از 50سال است که در عرصه هنر فعالیت می‌کند و در سریال‌های بسیاری حضور داشته و نقش‌های ماندگاری را در تلویزیون ایفا کرده است. از جمله حضورش در مجموعه‌های هزار دستان، کوچک جنگلی، گوهر کمال، پس از باران، طفلان مسلم و در چشم باد.

سلمان و موسی(ع) چگونه منجی خواهند شد؟

به بهانه بحث درباره بودجه تولید مجموعه‌های فاخر تاریخی-مذهبی

سلمان و موسی(ع) چگونه منجی خواهند شد؟

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

همزمان با تصویب بودجه سال آینده صداوسیما، بحث درباره تولید مجموعه‌های فاخر و الف ویژه صداوسیما داغ شده است.

پژواک مستندسازان این بار در قاب رادیو

نگاهی به جشنواره ملی در صداوسیما

پژواک مستندسازان این بار در قاب رادیو

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲

دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، اردیبهشت1402 برگزار می‌شود. این جشنواره قرار است با شعار «صدای واقعیت، پژواک حقیقت» کار خود را آغاز کند و هدف از برگزاری این جشنواره، احیای ساختار مستند در برنامه‌های رادیویی است.

نیازمندی ها