jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۸۰۶۴۰   ۳۰ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۳:۵۵

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد هفته گذشته در اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی، نمایی کلی از گذشته، حال و آینده وب در دنیا را ارائه کرد.

تا سال 2027 به 23 گجت وصل می‌شویم!

به گفته مرتضی موسویان، در وب 1 که از سال 1991 تا 2000 توسعه یافت، پلتفرم‌های یکطرفه‌ای مانند جیمیل روی کار آمد و آن زمان کاربران به صورت متنی در چت روم‌ها تبادل اطلاعات می‌کردند.

با روی کار آمدن وب 2، ارسال و دریافت اطلاعات به‌صورت تعاملی رشد پیدا کرد، طوری که سال 2006 بیش از یک میلیارد کاربر وارد وب شدند. از سال 2010، وب 3 در برخی کشورها آغاز شد و کاربران بیشتری درگیر این فضا شدند. به گفته او، مزایایی مانند قدرت یادگیری اشیا و هوش مصنوعی در وب 3 می‌تواند تا سال 2020 کاربران زیادی را غرق خود کند.

موسویان در صحبت‌هایش اشاره کرد حریم خصوصی در وب 3 و 4 به معنای امروزی وجود نخواهد داشت، زیرا تا سال 2027 بیش از 23 ابزار همراه (گجت) به انسان وصل خواهد شد که باعث می‌شود حریم خصوصی او دستخوش تغییرات شود. رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال درباره آینده وب گفت: «در وب 4 فضای مجازی به فضای واقعی نزدیک می‌شود و با ایجاد بانک اطلاعاتی تمام زندگی افراد به اینترنت متصل خواهد شد. در همین حال و در نهایت در وب 5 تمام عرصه‌های زندگی بشر از طریق وب و اینترنت، راهبری و مدیریت می‌شود.»

ضمیمه کلیک جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر