هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال

استقلالِ پرحاشیه به پدیده رسید

هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود و استقلال در تهران و پرسپولیس در اصفهان به میدان می‌روند.
کد خبر: ۹۷۸۷۳۵
استقلالِ پرحاشیه به پدیده رسید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، در زیر این مسابقات را مرور می‌کنیم.

گسترش فولاد - استقلال خوزستان

جایگاه دو تیم در جدول نشان می‌دهد که آنها برای کسب سه امتیاز و فرار از منطقه خطر تلاش می‌کنند. گسترش فولاد به لحاظ کسب نتیجه نوسان زیادی داشته و برای اینکه اندوخته‌ای برای نیم فصل دوم داشته باشد، تلاش می‌کند سه امتیاز بازی خانگی را کسب کند. حریف گسترش فولاد روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. شاگردان پورموسوی که عنوان قهرمانی سال گذشته را یدک می‌کشند، هفته گذشته دربی اهواز به فولاد واگذار کردند. عمده مشکلات استقلال خوزستان مالی است و اگر برطرف نشود، در آسیا زنگ تفریح حریفان خود خواهد شد.

گسترش فولاد با 14 امتیاز در رده دوازدهم و استقلال خوزستان با 15 امتیاز در جایگاه دهم قرار گرفته‌اند.

سایپا - پیکان

هر دو تیم با توجه پیروزی هفته گذشته‌شان روحیه خوبی دارند، اما شاگردان حسین فرکی از روحیه به مراتب بالاتری برخوردارند. سایپا که مدت‌ها روی نوار ناکامی بود، پس از استعفای حسین فرکی و البته پذیرفته نشدن استعفایش توسط باشگاه سایپا، موفق شد صنعت نفت آبادان را در زمین‌شان شکست داده تا با اعتماد به نفس بیشتری به ادامه مسابقات بیندیشند. فرکی به طور حتم این موضوع را به شاگردانش گوشزد خواهد کرد که اگر باز هم اشتباه کنند، نتایج بازی‌های قبلی تکرار و تیم دوباره وارد بحران خواهد شد. در سوی دیگر، شاگردان مجید جلالی خوب می‌دانند در جایگاهی هستند که اگر مقابل سایپا به برتری رسیده و تیم‌های بالاتی جدول لغزش داشته باشند، تا رتبه سوم بالا می‌آیند. اگر این تیم غفلت کند، شاید تا رده نهم هم پایین بیایند. بنابراین رقابت تیم‌های فرکی و جلالی می‌تواند یکی از بازی‌های جذاب هفته باشد.

سایپا با 12 امتیاز رتبه سیزدهم را دارد و پیکانی‌ها که 19 امتیاز گرفته‌اند، در جایگاه ششم ایستاده‌اند.

صبای قم - نفت تهران

شاگردان علی دایی دو هفته‌ای است که نتایج خوبی نمی‌گیرند، اما با 20 امتیازی که کسب کرده‌اند در رتبه چهارم ایستاده‌اند. با این وجود، دایی خوب می‌داند در جایی قرار دارد که پیروزی می‌تواند تیمش را مانند مدعی جلوه داده و شکست آنها را به رتبه‌های میانی جدول بفرستد. او مقابل تیمی قرار می‌گیرد که سال گذشته هدایت آن را برعهده داشت و شناخت خوبی از برخی از شاگردان فصل گذشته خود دارد. هر چقدر نفتی‌‌ها جایگاه خوبی در جدول دارند، صبا حال و روز خوبی ندارد. آنها هفته‌های اخیر را با شکست‌های متوالی پشت سر گذاشته و با 9 امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفته‌اند. صمد مرفاوی که زمزمه‌های کنار گذاشتنش را شنیده، چاره‌ای ندارد که دو دیدار باقیمانده تا نیم فصل را با برتری پشت سر بگذارد.

استقلال - پدیده خراسان

استقلال غم‌زده از شکست مقابل تراکتورسازی در حالی مقابل پدیده قرار می‌گیرد که تنها پیروزی در این دیدار می‌تواند تا حدی هواداران استقلال را راضی نگه دارد. پس از شکست استقلال مقابل تراکتورسازی، انواع و اقسام حواشی در این تیم بوجود آمد، درگیری‌های لفظی علیرضا منصوریان و حسن زمانی عضو هیئت مدیره، بحث ماندن یا رفتن سرمربی استقلال، شایعه قهر مهدی رحمتی و ... مسائلی بود که در این هفته مطرح شد.

رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه تمام قد از سرمربی تیمش حمایت کرد تا تمرین روز سه‌شنبه استقلال با نشاط‌تر از روزهای گذشته برگزار شود. منصوریان به خوبی می‌داند در چه موقعیتی قرار گرفته است. اگر او نتواند به برتری برسد، شاید در روزهای آینده دیگر شعار «داش علی منصوریان» را نشنود. سرمربی جوان استقلال که جمله «فرشینگ» او مدتی است سوژه برخی‌ها شده است، چاره‌ای ندارد که خودش را هم فرشینگ کند. منصوریان در یکی از بازی‌های تیمش که نتیجه نگرفته بود، خستگی بدنی بازیکنانش را عامل این موضوع دانست و بارها از اصطلاح «فرشینگ» و «فضای فرشینگ» برای توضیح این موضوع استفاده کرد و گفت «همه تیم‌هایی که من داشته‌ام در هفته‌های دوران ابتدایی بدنسازی سنگین داشته‌اند. به خاطر نوع بدنسازی بدن بازیکنان سنگین بود و هنوز به فضای فرشینگ نرسیده‌‌ایم.» شاید منصوریان امروز به این نتیجه رسیده باشد که خودش نیاز به فرشینگ یا همان رفرشینگ داشته باشد.

مقابل آنها تیمی قرار می‌گیرد که هفته گذشته در دقایق پایانی مقابل پرسپولیس شکست خورد. رضا مهاجری پدرش را بعد از بازی از دست داد و اکنون با این غم باید تیمش را به دیدار استقلال بفرستد. پدیده برای اینکه از شوک شکست مقابل پرسپولیس خارج شود، باید مقابل دیگر تیم پرطرفدار پایتخت نتیجه بگیرد.

استقلالی‌ها با 18 امتیاز در جایگاه هفتم و پدیده 15 امتیازی هم در رده یازدهم قرار گرفته‌اند.

تراکتورسازی - سپاهان

هر دو تیم با روحیه بالا به مصاف هم خواهند رفت. تراکتورسازی سرمست از شکست استقلال در آزادی به دنبال این است که در دیدار خانگی سه امتیاز را بگیرد و منتظر لغزش پرسپولیس باشد. مشکل فنی تیم امیر قلعه‌نویی در قلب دفاعی است و چه بسا اگر استقلالی‌ها متوجه ضعف خط دفاعی این تیم می‌شدند، به راحتی به قلب دفاعی تراکتورسازی نفوذ می‌کردند. قلعه‌نویی که پس از مصدومیت محسن بنگر، ترکیب دفاعی تیمش را تغییر داده، می‌داند که مدافعان تراکتورسازی اشتباهات فردی زیادی دارند و اگر این ضعف را برطرف نکند، شاید برای رسیدن به عنوان قهرمانی عقب بماند. دیگر مشکل تراکتورسازی، بازیکنان پا به سن گذاشته این تیم از جمله ادینیو و کرار جاسم هستند که در بازی با استقلال نمایش خوبی نداشتند و سرمربی تراکتورسازی باید فکری به حال آنها کند. تراکتورسازی با 27 امتیاز در تعقیب پرسپولیس صدرنشین است.

در سوی دیگر، شاگردان عبدالله ویسی هفته گذشته با 4 گل صبا را شکست دادند تا بلکه ناکامی‌ هفته‌های گذشته را جبران کنند. البته آنها تیمی را شکست دادند که به سایر تیم‌ها هم «نه» نگفته بودند و برای اینکه خوشحالی‌شان تنها یک هفته‌ای نباشد، باید پیروزی‌های مهم‌شان را شروع کنند و چه دیداری بهتر از بازی با تراکتورسازی. شاگردان ویسی با 18 امتیاز در جایگاه هشتم قرار دارند.

سیاه‌جامگان - ماشین‌سازی تبریز

مصاف این دو تیم را باید دیدار تیم‌های بحران‌زده نامید. سیاه‌جامگان دو هفته است که شکست خورده و تا رده چهاردهم جدول سقوط کرده‌ است. برادران عباسی که مالکیت باشگاه را برعهده دارند، خیلی امیدوار بودند با حضور خداداد عزیزی تیم‌شان روند مثبتی در پیش بگیرد، اما مدیرفنی سیاه‌جامگان که به نوعی همه کاره تیم است، بیشتر درگیر اعتراض به داور و اظهارت تندش است. با این وجود سیاه‌جامگان باید از فرصت دیدار خانگی استفاده کرده و کمی خودش را بالا بکشد. آنها با تیمی بازی دارند که هفته‌هاست روی نوار شکست قرار داشته و حتی استعفای رسول خطیبی هم شوکی به این تیم نداد. مدیران این باشگاه اکنون فرهاد کاظمی را به عنوان سرمربی انتخاب تا بلکه با اتکا به تجربه او بتوانند خودشان را از انتهای جدول بیرون بکشند. کاظمی در اولین بازی با ماشین‌سازی باید این تیم را به مصاف تیم پیشین‌اش بفرستد.

فولاد خوزستان - صنعت نفت آبادان

نبرد تیم‌های جنوبی را باید از دو نگاه متفاوت دید. آبادانی‌ها هر چقدر در داخل خانه نتیجه نگرفته‌اند، بیرون از خانه پیروزی‌هایی کسب کرده‌اند که کمی دور از ذهن بود. شاید نادر دست‌نشان با این تفکر تیمش را راهی مسابقه کند، اما خوب می‌داند اعتراض‌های هواداران به او در صورت ادامه ناکامی بیشتر و بیشتر خواهد شد. در سوی دیگر، فولادی‌ها با اولین تجربه سرمربیگری نعیم سعداوی روزهای خوبی را سپری می‌کنند. نتایج فولاد آنقدر خوب بوده که با 19 امتیاز خودشان را به رده پنجم رسانده‌ و چه بسا ممکن است با برد مقابل نفت آبادان خودشان را به رده چهارم هم برساند.

ذوب‌آهن - پرسپولیس

شاگردان مجتبی حسینی پس از شکست در هفته نهم، چهار برد پیاپی کسب کردند تا علاوه بر رسیدن به جایگاه سوم جدول خودشان را به عنوان یک تیم مدعی نشان بدهند. شاید کمتر کسی تصور می‌کرد پس از کنار گذاشتن یحیی گل‌محمدی، ذوب‌آهن بتواند نتیجه بگیرد، اما حسینی با بردهای متوالی ذوب‌آهن را دوباره در مسیر قهرمانی قرار داد. آنها این هفته در برابر پرسپولیس شانس بزرگی پیدا کرده و اینکه با برد مقابل صدرنشین لیگ، فاصله امتیازی خود را با سرخ‌پوشان کاهش دهند. بنابراین حسینی به شاگردانش این موضوع را خواهد گفت که فرصت طلایی برای ذوب‌آهن روز جمعه است، جایی که می‌توانند خودشان را به عرش برسانند یا اینکه امیدهایشان کمرنگ شود. از طرف دیگر، شاگردان برانکو ایوانکوویچ پس از برد شیرین هفته گذشته مقابل پدیده در ثانیه‌های آخر بازی، با روحیه‌ای مضاعف به مصاف ذوب‌آهن خواهند رفت. آنها قصد ندارند صدرنشینی خود را از دست داده و به تراکتورسازی تعارف کنند. اگر چه چند روز پیش برانکو با قلعه‌نویی سرمربی تراکتورسازی در فرودگاه مشهد دیدار کرد و تعارف‌هایی به‌هم زدند، اما قطعا در فوتبال تعارف را کنار می‌گذارند.

برنامه هفته چهاردهم به شرح زیر است:

پنجشنبه 25 آذر

گسترش فولاد - استقلال خوزستان، ساعت 14:30، ورزشگاه بنیان‌دیزل

سایپا - پیکان، ساعت 15، ورزشگاه شهدای پاس قوامین

صبای قم - نفت تهران، ساعت 15:15، ورزشگاه یادگار امام قم

استقلال - پدیده خراسان، ساعت 16:20، ورزشگاه آزادی

جمعه 26 آذر

تراکتورسازی - سپاهان، ساعت 14، ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی

سیاه‌جامگان - ماشین‌سازی تبریز، ساعت 14:30، ورزشگاه ثامن مشهد

فولادخوزستان - صنعت نفت آبادان، ساعت 15:30، ورزشگاه غدیر اهواز

ذوب‌آهن - پرسپولیس، ساعت 16:20، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها