jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۶۴۷۲۶   ۱۵ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۹:۴۷

نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا گفت: خانواده ترامپ بیش از چهار میلیارد دلار ارفاق مالیاتی دریافت کرده اند و هیچ مالیاتی پرداخت نکرده اند.

کلینتون: ترامپ فحاش است

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دمکرات گفت دونالد ترامپ فحاش است.

هیلاری کلینتون در اظهاراتی در شهر پیتزبورگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا گفت آیا شما مناظره های انتخاباتی را تماشا کرده اید؟ من چهار ساعت و نیم در مناظرات انتخاباتی در برابر دونالد ترامپ حاضر شدم. این موضوع ثابت کرد من از توانایی لازم برای حضور در مسند ریاست جمهوری آمریکا برخوردارم. او در این مناظرات سخنان زیادی گفت. ما به خوبی می دانیم وی در سی سال گذشته چه کارهایی انجام داده است. او در دهه 1970 کار خود را با اقدامات تبعیض آمیز ضد آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبار آغاز کرد. او حتی از اجاره دادن آپارتمان به این افراد در نیویورک خودداری کرد. او فقط در مبارزات انتخاباتی اش به افراد فحاشی نکرده است بلکه وی سابقه ای طولانی در فحاشی به دیگران دارد.

وی افزود: شما می توانید سخنان وی را درباره افراد مختلف بررسی کنید. یکی از نکاتی که من کشف کردم و متعجب شدم این بود که او در سال 1997 میلادی یک صفحه تبلیغاتی انتقاد آمیز ضد رئیس جمهور ریگان منتشر کرد. او از همه فرصت ها برای انتقاد و فحاشی به افراد استفاده می کند؛ اما من راهم از او جداست و همه عمرم را صرف مبارزه برای خانواده ها و کودکان کرده ام. من به این موضوع افتخار می کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دمکرات افزود: من زمانی که وزیر امور خارجه بودم به 112 کشور جهان سفر کردم و درباره آتش بس ها، کاهش تهدیدات ناشی از تسلیحات اتمی، حمایت از حقوق بشر، زنان و کارگران در جهان مذاکره کردم. معتقدم که اگر شما می خواهید کاری کنید باید این کار را با گوش دادن به سخنان آنها آغاز کنید. باید آنها را گردهم آورید و به سخنان آنها گوش فرا دهید. این، کار تعجب برانگیزی نیست. من این کار را در سنا کرده ام.

کلینتون ادامه داد ما مطالب زیادی را درباره دونالد ترامپ می دانیم. او فردی است که به زنان، معلولان، آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبار، مهاجران و مسلمانان توهین کرده است و آنها را افرادی اهریمنی لقب داده است. او به جای اینکه مردم کشور ما را در کنار هم گرد آورد آنها را از هم دور ساخته و به جان هم انداخته است. حال تصور کنید ما به این فرد اطمینان کنیم و رمزهای اتمی خود را در اختیار وی قرار دهیم. تصور کنید اگر دونالد ترامپ احساس کند به وی توهین شده است آنگاه جنگی واقعی را به راه خواهد انداخت.

وی گفت: تصور کنید شما رئیس جمهوری داشته باشید که صدها میلیون دلار به بانک های خارجی بدهکار باشد و او حرفی در این باره به ما نزده باشد. از خود بپرسید آیا زمانی که وی با افرادی از آن کشورها مذاکره می کند، منافع مالی خود را بر منافع آمریکا ترجیح نخواهد داد؟ اما باید به شما بگویم زمانی که من بر سر میز مذاکره با روس ها و یا نمایندگان هر کشور دیگری بنشینم، آنگاه به خوبی می دانم نماینده مردم آمریکا هستم.

کلینتون گفت: ما باید این موضوع را تضمین کنیم که اقتصادمان برای همه کارآمد باشد و تنها برای اقشار ثروتمند جامعه کارآمد نباشد اما دونالد ترامپ به گونه دیگری می اندیشد. او می خواهد که اقتصاد تنها برای خود وی موثر باشد. او می خواهد که بیشترین ارفاق مالیاتی را در تاریخ آمریکا به ثروتمندان و شرکت های بزرگ ارائه کند.

نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا افزود: خانواده وی بیش از چهار میلیارد دلار ارفاق مالیاتی دریافت کرده اند. آنها هیچ مالیاتی پرداخت نکرده اند .او به فکر خانواده خود، شرکت های بزرگ و افراد ثروتمند است. هدف او افزایش مالیات ضد طبقه متوسط و پایین جامعه آمریکاست اما من همه تلاشم را برای کاهش هزینه ها و مالیات طبقه متوسط و فقیر جامعه آمریکا به کار خواهم بست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر