jamejamsara
سرا کد خبر: ۹۴۹۵۳۶   ۰۵ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۶

بیماری آلزایمر، بیماری مخربی است و می‌تواند به مرگ یک بیمار از هر سه بیمار مبتلا به این بیماری یا نوع دیگری از آن به نام زوال عقل منجر شود.

با این روش ها از ابتلا به آلزایمر پیشگیری کنیم!

به گزارش جام جم آنلاین ، این بیماری که هنوز چیزهای زیادی باید درمورد آن شناخته شود، حتی کشنده تر از سرطان سینه و پروستات است. با این حال، راه‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما در جلوگیری از ابتلا به این بیماری کمک کنند. موارد تغذیه‌ای زیر می‌توانند در تقویت سلامت ذهن و حتی جلوگیری از زوال عقل مفید باشند.

زنجبیل، توت‌ها و روغن زیتون

این مواد غذایی، سلامت سلول‌های گلیال را ـ که از بخش‌های ضروری سیستم عصبی مرکزی و محیطی هستند ـ تقویت می‌کنند. سلول‌های گلیال به عملکرد عصبی متعادل و به تعمیر سلول‌های صدمه‌دیده کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده وقتی سلول‌های گلیال نمی‌توانند وظیفه خود را انجام بدهند، آسیب‌های جدی به سلول‌های عصبی وارد و این موضوع بسرعت باعث اختلالات شناختی می‌شود.

چای سبز

مطالعات نشان می‌دهد پلی فنول موجود در چای سبز واقعا برای بزرگسالان مبتلا به اختلالات شناختی مفید است. پلی فنول‌ها همچنین روند صدمات ذهنی بیشتر در بیماران زوال عقل را متوقف می‌کنند.

ثابت نگه داشتن قند خون

هرچند هنوز ارتباط میان دیابت نوع 2 و بیماری آلزایمر مشخص نشده است، اما شواهد عمده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد بالا بودن قند خون تاثیرات منفی پایداری بر مغز به جای می‌گذارد. مختصر بودن وعده‌های غذایی و خودداری از مصرف غذاهای ناسالم که حاوی غلات تصفیه شده و قندهای اضافی هستند، می‌تواند سطح قند خون را متعادل نگه دارد.

کلم، اسفناج و مارچوبه

مطالعات می‌گوید مصرف روزانه سبزیجات دارای برگ‌های سبز می‌تواند به جوان ماندن مغز کمک کند. ویتامین K موجود در این مواد غذایی از کمبود این ویتامین که رشد آلزایمر را سرعت می‌بخشد، جلوگیری می‌کند.

ماهی‌های چرب

DHA و EPA دو اسید چرب مفید برای سلامت مغز هستند و از زوال عقل جلوگیری می‌کنند. این دو ماده در بدن انسان تولید نمی‌شوند، اما در ماهی‌هایی مثل سالمون و ساردین وجود دارند. مکمل‌های غذایی معتبر نیز می‌توانند کمبود این مواد غذایی را جبران کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها