jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۶۵۹۷ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۴۲

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: اخطار سیل برای ۸ استان کشور

توفان و تندباد شدید در تهران

سازمان هواشناسی کشور از احتمال توفان و تندباد شدید در تهران خبر داد و گفت: هموطنان در استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال سمنان مراقب خطر سیلاب و بارش‌های باران شدید باشند.

توفان و تندباد شدید در تهران

به گزارش جام جم آنلاین، امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: سامانه بارشی شمالی که از روز گذشته در حال گذر از کشور ما می‌باشد موجب بروز بارش‌های باران و تند باد شده و این شرایط امروز(جمعه) و فردا(شنبه) در مناطقی از شمال، مرکز و شرق کشورمان به‌وجود می‌آید.

وی ادامه داد: طی 24 ساعت آینده بارش‌های در سواحل شمالی و شمال کشور رخ می‌دهد و گستره بارش‌ها تا 48 ساعت آینده به سمت شمال‌شرق و شرق کشور کشیده می‌شود که انتظار رعد و برق و بارش‌های رگباری برای این مناطق و دامنه‌های البرز پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور شدت بارش‌های برای ساعات آینده امروز(جمعه) را در استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال سمنان دانست و گفت که این شرایط رفته رفته در 24 ساعت آینده فقط در مناطق خراسمان شمالی، خراسان رضوی، مازندران، شمال شرق تهران و سواحل دریای خزر باقی می‌ماند و در روز یکشنبه از شدت بارش‌ها در کشورمان کاسته شده و اکثر مناطق آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت.

نقشینه با اخطار وضعیت جوی امروز استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال سمنان، گفت: در این استان‌ها شرایط برای وقوع سیلاب‌های ناگهانی، صاعقه بر روی ارتفاعات، توفان‌های تندری ، رگبارهای موقت شدید، تگرگ وجود دارد که این شرایط آب‌وهوایی می‌تواند موجب ایجاد تندبادهای شدید در سطح زمین شود که از تمامی هموطنان و سازمان‌های امدادی می‌خواهیم این اخطار و هشدار را در پایان هفته جدی بگیرند.

وی در پایان وضعیت دریای خزر و خلیج فارس را توفانی و مواج دانست و همچنین از وقوع گرد و خاک در استان‌های خوزستان و ایلام در ساعت‌های آینده خبر داد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر