jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۹۲ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

به رغم مخالفت ترکیه و تحت فشار قرار دادن اروپا و آلمان توسط رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در بحث توافق با پناهجویان، کشتار ارامنه به عنوان نسل‌کشی از سوی ترک‌ها در مجلس آلمان بررسی خواهد شد.

در این بین حزب سبزها و سوسیال دموکرات خواسته‌اند تا آلمان در این مورد ملاحظات اشتباهی را در نظر نگیرد. آنها معتقدند که آلمان نباید به دلیل شرایط کنونی یا در واقع نیاز به ترکیه در حل بحران پناهجویان این موضوع را نادیده بگیرد. از طرفی حزب مسیحی دموکرات اعلام کرده، تمام تلاش ما این است تا این مساله و تنش بین ترکیه و ارمنستان پایان یابد. با این حال دوم جولای موضوع کشتار ارامنه و محکومیت آن توسط آلمان در دستور کار نمایندگان مجلس آلمان قرار خواهد گرفت./ فاز نت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر