jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۰۲۰ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرونده قتل ستایش سرانجام به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد تا قاتل 17 ساله در مقابل سه قاضی جنایی از اتهامات خود دفاع کند.

به گزارش جام‌جم، پس از تکمیل تحقیقات در دادسرای ورامین، دیروز کیفرخواست پرونده قتل ستایش قریشی توسط دادستان این شهر صادر و پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری یک ارسال شد. در کیفرخواست، پسر ایرانی متهم به قتل عمد و جنایت بر میت شده است. در خصوص تجاوز به عنف هم در دادگاه کیفری تصمیم‌گیری می‌شود.

قوام فروزان، سرپرست دادسرای اطفال تهران نیز دیروز درباره این پرونده گفت: در جلساتی که با امیرحسین، قاتل ستایش داشتیم مشخص شد گذاشتن یک طبقه در اختیار پسر 16 ساله و آزادی تلفن همراه و فیلم‌های مستهجن و اجازه دادن بزرگسالان خانواده به پسرشان در استفاده از مشروبات، باعث انحراف وی شده است. اگرچه ممکن است وی بگوید در آن لحظه بر اثر مستی، اراده‌ای نداشته، اما باید قوانین یادآوری می‌شد و دختر شش ساله هم در این صورت براحتی به وی اعتماد نمی‌کرد و این اتفاق نمی‌افتاد.

فروزان ادامه داد: طبق قواعد دین اسلام، آموزش‌های همگانی وظیفه حکومت اسلامی است و در اجرای آموزش‌های حقوق همگانی برنامه ویژه‌ای داریم تا برای جمعیت کمتر از 18 سال آموزش‌های حقوقی و قضایی را اجرایی کنیم.

در این پرونده پسر ایرانی در یکی از روستاهای ورامین پس از قتل دختر شش ساله افغان، روی جسد او اسید ریخت. او یک روز بعد راز قتل را فاش کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر