jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۰۲۹۶۹ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۳:۳۷

کارشناس اداره حفاظت محیط زیست نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: در حادثه حمله گراز وحشی به کشاورزان روستای هیچان این شهرستان، یک زن و پنج مرد زخمی شدند.

گراز وحشی 6 نفر را زخمی کرد

به گزارش جام جم آنلاین، خداوردی اونق گفت: این افراد روز گذشته در زمین های کشاورزی مشغول کار بودند که گراز وحشی به آنها حمله کرد.
وی ادامه داد: بلافاصله بعد از حمله گراز، زخمی های این حادثه به بیمارستان نیکشهر منتقل و آمپول کزاز و هاری به آنان تزریق شد.
کارشناس حفاظت محیط زیست نیکشهر گفت: جراحت این افراد شدید نبوده و محیط زیست تمام هزینه های آنان را پرداخت می کند.
اونق افزود: این گراز به دلیل گرسنگی و نبود طعمه به این مزرعه هجوم آورد و کشاورزان نیز برای دور کردن آن از زمین کشاورزی، زخمی شدند.
وی دخل و تصرف در اکوسیستم، خشکسالی های پی درپی، نبود طعمه و خشک شدن آبشارهای منطقه را از عمده علل هجوم حیوانات وحشی به مزارع کشاورزان عنوان کرد.
وی گفت: اداره حفاظت محیط زیست نیکشهر چند گروه را برای دور کردن حیوانات وحشی از مزارع کشاورزان در این منطقه در نظر گرفته است.
کارشناس اداره حفاظت محیط زیست نیکشهر یادآور شد: قبل از این سابقه نداشته که گراز در نیکشهر به زمین های کشاورزی و انسان حمله ور شود.
وی افزود: کشاورزان برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی به زمین های کشاورزی باید مزارع خود را حصارکشی کنند.
نیکشهر در 465 کیلومتری جنوب زاهدان سیستان وبلوچستان قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر