jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۳۵۸   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

حمید رحیمی نادی یکی از تهیه‌کنندگان مجموعه «دورهمی» که از شبکه نسیم پخش می‌شود، درباره صحبت‌هایی که در چند روز گذشته پیرامون شباهت‌های دکور با یک برنامه هندی در فضای مجازی مطرح شده گفته است: پخش چنین برنامه‌هایی از سال‌ها قبل در تلویزیون کشورهایی چون فرانسه، آلمان، ترکیه و... مرسوم بوده است و همه آنها نیز یک نوع ساختار و مضمون را دارا هستند. می‌پذیرم که قسمت‌هایی از دکور دورهمی از برنامه «شب های کمدی با کاپیل» تلویزیون کشور هند اقتباس شده است، زیرا بخش‌هایی از این دکور بخصوص پنجره‌ها و درها با معماری اصیل ایرانی همخوانی داشته و حتی رنگ‌آمیزی آن از معماری یزد و نراق برداشت شده است. قبل از آغاز ساخت دکور با مشاهده عکس‌های مشابه آن در بناهای شهرهای یزد، اصفهان و... به این نتیجه رسیدیم که این دکور بیشترین شباهت را با معماری ایرانی دارد.

وی همچنین افزوده است: متأسفانه در خبرها خواندم که برخی عنوان کرده‌اند دورهمی مو به مو از مجموعه تلویزیونی هند کپی شده که این سخن به‌هیچ‌وجه عادلانه نیست. متن‌های مجموعه هیچ شباهتی به آن برنامه ندارد و داستانی کاملا متفاوت را روایت می‌کند. به عنوان مثال در «شب‌های کمدی با کاپیل» اصلا استندآپ کمدی وجود ندارد. همچنین فردی که روی صندلی آن برنامه می‌نشیند اسپانسر مالی مجموعه است و در دورهمی مهران مدیری که به عنوان راوی حضور دارد، روی صندلی می‌نشیند و همراه با بازیگران داستان را پیش می‌برد. وی همچنین درباره موضوعات اصلی که در دورهمی به آن پرداخته می‌شود نیز تصریح کرده است: نویسندگان پروژه در هر قسمت از مجموعه به مسائل و دغدغه‌های این روزهای خانواده‌های ایرانی می‌پردازند و تلاش می‌کنند با واکاوی برخی مشکلات، راه‌حلی درست پیش روی مخاطبان قرار دهند. مخاطبان باید این نکته را در نظر بگیرند که دورهمی راهی را در پیش گرفته که تاکنون در تلویزیون ایران چندان به آن پرداخته نشده است. با این حال معتقدم ادامه این مسیر و تغییر در ساختار یکنواخت برخی برنامه‌های نمایشی جز با حمایت مستمر مخاطبان میسر نخواهد بود.

این تهیه‌کننده درباره تذکر قائم‌مقام معاون سیما به سازندگان مجموعه نیز خاطر نشان کرد: به هر حال دورهمی در اول راه خود قرار دارد و طبیعی است که برخی کاستی‌ها در قسمت‌های آغازین کار وجود داشته باشد. به نظرم تذکر آقای پورحسین بسیار بجا بوده و آن را نیز می‌پذیرم و از همین جا از تمام کسانی که بعد از تماشای برخی لحظات در چند قسمت اخیر آزرده‌خاطر شده‌اند عذرخواهی می‌کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر