jamejamnashriyat
نشریات قاب کوچک کد خبر: ۸۹۳۳۵۸ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

حمید رحیمی نادی یکی از تهیه‌کنندگان مجموعه «دورهمی» که از شبکه نسیم پخش می‌شود، درباره صحبت‌هایی که در چند روز گذشته پیرامون شباهت‌های دکور با یک برنامه هندی در فضای مجازی مطرح شده گفته است: پخش چنین برنامه‌هایی از سال‌ها قبل در تلویزیون کشورهایی چون فرانسه، آلمان، ترکیه و... مرسوم بوده است و همه آنها نیز یک نوع ساختار و مضمون را دارا هستند. می‌پذیرم که قسمت‌هایی از دکور دورهمی از برنامه «شب های کمدی با کاپیل» تلویزیون کشور هند اقتباس شده است، زیرا بخش‌هایی از این دکور بخصوص پنجره‌ها و درها با معماری اصیل ایرانی همخوانی داشته و حتی رنگ‌آمیزی آن از معماری یزد و نراق برداشت شده است. قبل از آغاز ساخت دکور با مشاهده عکس‌های مشابه آن در بناهای شهرهای یزد، اصفهان و... به این نتیجه رسیدیم که این دکور بیشترین شباهت را با معماری ایرانی دارد.

وی همچنین افزوده است: متأسفانه در خبرها خواندم که برخی عنوان کرده‌اند دورهمی مو به مو از مجموعه تلویزیونی هند کپی شده که این سخن به‌هیچ‌وجه عادلانه نیست. متن‌های مجموعه هیچ شباهتی به آن برنامه ندارد و داستانی کاملا متفاوت را روایت می‌کند. به عنوان مثال در «شب‌های کمدی با کاپیل» اصلا استندآپ کمدی وجود ندارد. همچنین فردی که روی صندلی آن برنامه می‌نشیند اسپانسر مالی مجموعه است و در دورهمی مهران مدیری که به عنوان راوی حضور دارد، روی صندلی می‌نشیند و همراه با بازیگران داستان را پیش می‌برد. وی همچنین درباره موضوعات اصلی که در دورهمی به آن پرداخته می‌شود نیز تصریح کرده است: نویسندگان پروژه در هر قسمت از مجموعه به مسائل و دغدغه‌های این روزهای خانواده‌های ایرانی می‌پردازند و تلاش می‌کنند با واکاوی برخی مشکلات، راه‌حلی درست پیش روی مخاطبان قرار دهند. مخاطبان باید این نکته را در نظر بگیرند که دورهمی راهی را در پیش گرفته که تاکنون در تلویزیون ایران چندان به آن پرداخته نشده است. با این حال معتقدم ادامه این مسیر و تغییر در ساختار یکنواخت برخی برنامه‌های نمایشی جز با حمایت مستمر مخاطبان میسر نخواهد بود.

این تهیه‌کننده درباره تذکر قائم‌مقام معاون سیما به سازندگان مجموعه نیز خاطر نشان کرد: به هر حال دورهمی در اول راه خود قرار دارد و طبیعی است که برخی کاستی‌ها در قسمت‌های آغازین کار وجود داشته باشد. به نظرم تذکر آقای پورحسین بسیار بجا بوده و آن را نیز می‌پذیرم و از همین جا از تمام کسانی که بعد از تماشای برخی لحظات در چند قسمت اخیر آزرده‌خاطر شده‌اند عذرخواهی می‌کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر