jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۵۲۹۴ ۰۹ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۸

در ۱۰ ماه نخست امسال ۲۷۲ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶/۳ درصد کاهش یافته است.

حوادث کار، جان 272 تهرانی را گرفت

به گزارش جام جم آنلاین ، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: تا دی ماه امسال ۲۷۲ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از حوادث کار ۳۹۲ نفر اعلام شده بود ۶/۳۰ درصد کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش، از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در ۱۰ماه نخست امسال ۲۶۸ نفر مرد و ۴ نفر زن بوده است.

در دی ماه امسال نیز تعداد فوت ناشی از حوادث کار با ۶/۵۳ درصد کاهش نسبت به دی سال قبل ۱۳ نفر اعلام شده است.

طبق قوانین موجود حوادث ناشی از کار با دو ویژگی مشخص می شوند: حوادثی که در حین انجام وظیفه رخ می دهند و حوادثی که به سبب انجام وظیفه رخ می دهند. با بررسی آمارهای منتشر شده در سال های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور هستند که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می تواند بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر