jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۷۴۹۶۷   ۰۲ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۷

گارد ساحلی یونان صبح امروز از مرگ 21 پناهجو در سواحل دو شبه جزیره این کشور در شرق دریای اژه خبر داد.

مرگ 21 پناهجو در سواحل یونان

به گزارش فارس، گارد ساحلی یونان صبح امروز (جمعه) از مرگ 21 پناهجو در سواحل دو شبه جزیره این کشور خبر داد.

این پناهجویان سوار بر دو قایق غرق شده متعلق به قاچاقچی‌های مهاجرین بوده‌اند. ده‌ها تن نیز نجات یافته‌اند و عملیات جست‌وجو و نجات هنوز ادامه دارد.

گارد ساحلی یونان می‌گوید یک قایق چوبی که 48 نفر را حمل می‌کرد، در ساعات نخستین امروز در شبه جزایر «فارماکونیسی» در شرق دریای اژه غرق شد. 40 مسافر آن موفق شدند خود را به ساحل برسانند، مسئولین یک دختر بچه را نجات دادند و 7 جسد را از آب بیرون کشیدند.

در حادثه‌ای دیگر یک قایق ماهیگیری چوبی که تعداد نامعلومی از مهاجرین را حمل می‌کرد در جزیره «کالولیمنوس» غرق شد. گارد ساحلی یونان 26 تن را نجات دادند و 14 جسد را از آب بیرون کشیدند. کشتی گارد ساحلی، قایق‌های شخصی و یک هلیکوپتر امداد در جستجوی نجات‌یافتگان احتمالی این حادثه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها