jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۷۰۵۱۲ ۱۷ دی ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

در آستانه اجرای برجام، کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا روز پنجشنبه (امروز) طرح جدیدی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران بررسی خواهد کرد.

به گزارش مهر و به نقل از سنکشن لاو، در صورت تصویب این طرح، دولت اوباما نمی‌تواند بعضی از بانک‌های ایرانی را تحت قانون برجام از تحریم‌ها آزاد کند و فقط در صورتی می‌تواند تحریم‌های ایران را بردارد که از کنگره مجوز قانونی دریافت کرده باشد. طبق این قانون بانک‌هایی می‌توانند از تحریم‌ها آزاد شوند که از شرکت‌های مرتبط با سپاه پاسداران یا سازمان‌های تروریستی خارجی یا اشخاص حقیقی و حقوقی مربوط به تولید سلاح‌های کشتارجمعی ایران حمایت نکرده باشند.

همزمان جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: وزارت خارجه آمریکا در حال رایزنی با دیگر نهادهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های موشکی علیه ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر