jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۵۳۱۸۳   ۱۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۹:۳۷

«اعلام فوری زلزله‌های تهران»، فکرش را بکنید، کسی بتواند قبل از زلزله شما را خبر کند؛ آن هم در فضایی که خبرها از تغییرات جوی، گرم شدن زمین و افزایش حوادث غیرمترقبه هر روز اعلام ‌شده و در فضای مجازی شایعاتی در این‌ خصوص مدام دست به دست می‌شود.

گول خوردن از شما، پول به جیب زدن از آنها

دلتان حتما می‌خواهد که کسی باشد که خبر زلزله را به شما بدهد، اصلا شاید داشتید به همچین چیزی فکر می‌کردید که پیامکش دست شما رسید.

متن دقیق پیامکش این است: اعلام فوری زمین‌لرزه‌های تهران، ارسال عددی و البته این توضیح که به ازای هر پیامک صد تومان از شما کم می‌شود. می‌گویند دروغ هرچه بزرگ‌تر باشد، باورش آسان‌تر می‌شود، از طرفی صد تومان هم لابد آن‌قدری نیست که کسی را بی‌پول کند، پس احتمالا ارزش امتحان را دارد.

راستش لطفا شما امتحان نکنید، ما امتحان کردیم، نه برای این‌که باورمان شده باشد، یا صد تومان را ناچیز بدانیم، نه! بلکه به این خاطر که بشود چیزی نوشت تا دست این‌گونه پیامک‌های تقلبی و غیرواقعی رو شود.

بعد از ارسال عدد مورد نظر، پاسخ این بود: «در صورت حادث شدن زمین‌لرزه‌های بیشتر از 3.5 ریشتر در استان محل سکونت شما و شهرهای مجاور، سریعا به شما مشترکین اطلاع داده خواهد شد.» از این پاسخ مشخص است که «از کرامات شیخ ما این است شیره را خورد و گفت شیرین است»، خبر هر زلزله بزرگ‌تر از 3.5 ریشتر در همه رسانه‌های کشور اعلام می‌شود و مسلما نیازی نیست کسی به دلیل ارسال مجدد آن برای شما، پولی دریافت کند، گیریم فقط صد تومان!

اما داستان فقط این پیامک نیست. هر روز قرار است شما با یک پیامک لاغر شوید، روز بعد با یک پیامک و ارسال ماه تولدتان، همسر مورد علاقه‌تان را پیدا کنید حتی برایتان پیامک می‌آید که می‌خواهند کانون خانواده‌تان را گرم‌تر کنند، وام بدون سود می‌دهند، ماشین قسطی با کمترین بهره، خوشبختی مطلق و هزاران وعده دیگر که خرجش صد تومان است و زحمتش ارسال یک عدد. لطفا گول نخورید، چون با هر بار گول خوردن هر کدام از ما، جیب دیگرانی پُرتر می‌شود.

مستوره برادران نصیری - روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

بزرگی می‌گفت اصلا خرید و فروش خانه و زمین در کربلا ایراد دارد. مگر نه این که سیدالشهدا (علیه السلام) وقتی رسید کربلا زمین را از صاحبانش خرید که خونش بر زمین خودش جاری شود؟ پس از ماجرای کربلا تکلیف زمین‌ها چه شد؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها