jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۲۲۵۵   ۱۲ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

کفش نامناسب و افزایش وزن از علل ابتلا به خار پاشنه است.

دکتر غلامرضا زمانی، متخصص جراحی و لاپاروسکوپی در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: خار پاشنه، زائده‌ای استخوانی است که در استخوان پاشنه پا پدید می‌آید. گاهی در این استخوان یک زائده خار مانند تشکیل می‌شود که دردناک است و می‌تواند در راه رفتن اختلال ایجاد کند.

وی اظهار کرد: مهم‌ترین علت دردهای پاشنه، خار پاشنه است.

علت بروز این بیماری، وارد آمدن فشار یا آسیب به بافت پاشنه پاست که به التهاب فاسیای کف پا و استخوانی شدن بست‌های کف پا منجر می‌شود.

وی تاکید کرد: اضافه وزن، افزایش ناگهانی وزن در دوران بارداری، صاف بودن کف پا، التهاب مفاصل کف پا، پوشیدن کفش نامناسب و ایستادن به مدت طولانی از دلایل بروز خار پاشنه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر