jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۲۲۷۰۳   ۱۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۶

جام جم ورزشی: همراهی لیونل مسی با دیکتاتور بزرگ آفریقایی باعث مخدوش شدن اعتبارش شده است.

حمایت لیونل مسی از دیکتاتور آفریقایی

به گزارش جام جم ورزشی ، چند هفته پیش لیونل مسی به کشور آفریقایی گابن سفر کرد. علی بونگو رییس جمهور گابن که به عنوان دیکتاتور این کشور شناخته می شود شخصا از این ستاره آرژانتینی استقبال کرد.
رهبر جنجالی این کشور در انتخابات قبلی با تقلب به پیروزی رسید و برای نقض حقوق بشر و نیز امتناع از اجازه به تحقیقات درباره کشتار کودکان در این کشور زیر سوال است. اکنون همراهی لیونل مسی با این دیکتاتور آفریقایی باعث شده است روز به روز انتقادها از او بالا و بالاتر بگیرد. مسی خود صاحب یک بنگاه خیریه است و علاوه بر آن در یونیسف عضویت دارد اما همراهی او با یک دیکتاتور تمام کارهای خیرش را نقض می کند.

به گزارش گل ، سفر مسی بخشی از تلاش خانواده بونگو برای جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۱۷ بود که گابن میزبانی آن را برعهده گرفته در حالی که حداقل ۲۰ درصد از مردم این کشور در روز درآمدی کمتر از ۲ دلار دارند. مسی چند سال پیش نیز به دلیل حمایت از رژیم کودک کش صهیونیستی مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر