jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۷۷۸۵ ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۳

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از تصویب کلیات لایحه پلیس قضایی خبر داد.

کلیات لایحه پلیس قضایی تصویب شد

محمدعلی اسفنانی با اعلام این خبر، افزود: این لایحه به زودی به کمیته‌ای برای بازنگری ارجاع می‌شود که بنده هم مسئولیت این کمیته را بر عهده دارم.

وی گفت: با تصویب این لایحه و اجرای آن بخش قابل توجهی از تکالیف و وظایف ضابطان قضایی همچون ابلاغ‌ها و اخطارها در مرحله اول به پلیس قضایی واگذار می‌شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه پلیس قضایی می‌تواند کاهش اطاله دادرسی را به همراه داشته باشد، گفت: با تاسیس پلیس قضایی اجرای احکام قضایی نیز سریع‌تر صورت می‌گیرد به همین جهت امیدواریم در مجلس نهم امکان تغییر لایحه وجود داشته باشد.

اسفنانی در خصوص شیوه استخدام نیروها در پلیس قضایی گفت: البته هنوز در لایحه مذکور مشخص نشده که نیروها از ناجا انتخاب می‌شوند یا قوه قضاییه اما در هر صورت این استخدام‌ها با شرایط خاص صورت می‌گیرد و افراد پس از فراگیری یکسری از آموزش‌ها در پلیس قضایی خدمت می‌کنند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر