jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۵۵ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سعود الفیصل، وزیر امور خارجه پیشین عربستان در ۷۵ سالگی و پس از یک بیماری طولانی جان سپرد.

به گزارش ایسنا ،‌خانواده سعود الفیصل و یک منبع رسمی روز پنجشنبه خبر درگذشت او را تائید کردند.

براساس گزارش منابع خبری، نوه وزیر امور خارجه پیشین عربستان و همچنین محمد العبدالله الفیصل، برادرزاده سعودالفیصل خبر مرگ وی را تائید کرده‌اند.

سعود الفیصل پس از 40 سال تصدی منصب وزارت امور خارجه عربستان، سرانجام در اردیبهشت گذشته از این سمت کناره‌گیری کرد. پادشاه عربستان در اردیبهشت امسال با درخواست سعود الفیصل برای کناره‌گیری از سمتش به عنوان وزیر خارجه موافقت کرد و به جای او عادل جبیر، سفیر عربستان در آمریکا به عنوان وزیر خارجه تعیین شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر