jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۳۲۰۸   ۱۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۸

مرد جوان که با پرداخت 80 میلیون تومان روادید کانادا گرفته بود، نمی‌دانست در فرودگاه ترکیه به اتهام جعل روادید دستگیر می‌شود.

سفر ناتمام به کانادا با روادید جعلی

به گزارش جام‌جم، سرهنگ فرهاد فلاح‌کریمی در تشریح این خبر گفت: پس از اعلام شکایت فردی در مورد کلاهبرداری از وی برای دریافت روادید، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان افزود: بررسی شکایت نشان داد، شاکی که جویای کار در یکی از کشورهای اروپایی بود، با کمک دوستان خود باشخصی ساکن رشت آشنا شده و آن شخص طی چند مرحله ملاقات حضوری مدعی شده بود، پسرعمویش که فردی بانفوذ است، در ترکیه اقامت داشته و می‌تواند برایش اقامت و مجوز کار در کانادا را دریافت کند. مالباخته نیز با پرداخت 80 میلیون تومان به متهم راهی ترکیه شده و در آنجا روادید بلیت کانادا را می‌گیرد، اما زمانی که قصد سوار شدن به هواپیما را داشته از سوی پلیس ترکیه به اتهام جعل روادید دستگیر می‌شود.

فلاح‌کریمی خاطرنشان کرد: پس از بازگشت مالباخته به ایران و طرح شکایت کارآگاهان پلیس با تحقیقات و بررسی سرنخ‌هایی از متهم به‌دست آورده و وی را دستگیر کردند. متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیس به همدستی با دو نفر دیگر در کلاهبرداری از مردم اعتراف کرد.

وی با بیان این‌که متهمان به مقام قضایی معرفی و با قرار قانونی روانه زندان شدند، از شهروندان خواست، از اعتماد بیجا به دیگران خودداری و از هرگونه اقدام خارج از روند قانونی و اداری اجتناب کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر