jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۰۵۸۶۶   ۱۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۴

مدیر کل حفاظت محیط زیست خبر داد

طرح جلوگیری از کوه خواری در آینده نزدیک

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: به زودی طرح جلوگیری از کوه خواری و ساخت و ساز بالای ارتفاع 1800 متر تصویب می‌شود که به عنوان مناطق حفاظت شده ممنوعیت‌هایی را شامل خواهد شد.

طرح جلوگیری از کوه خواری در آینده نزدیک

محمد هادی حیدر زاده،با اشاره به ضرورت جلوگیری از کوه خواری اظهار کرد: متاسفانه برخی دانشگاه‌ها مجوز ساخت و ساز در ارتفاعات بالای 1800 متر را اداره منابع طبیعی گرفتند که سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص جلوگیری از کوه خواری طرحی را برنامه ریزی کرده که بعد از طی کردن مراحل اداری و سپس به شورای عالی محیط زیست برسد.

وی ادامه داد: این طرح در سال جاری اجرایی خواهد شد که از سمت ورداورد تا کلک چال و کل دامنه جنوبی البرز را شامل می‌شود.

حیدر زاده در پایان تصریح کرد: با تصویب این طرح ، این منطقه تحت حفاظت خواهد شد که این مجوز ممنوعیت‌‌هایی را شامل می‌شود که یکی از آن‌ها جلوگیری از ساخت و سازها در ارتفاع بالاتر از 1800 متر است که راه کار مناسبی خواهد بود.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر