وقوع سه جنایت خانوادگی هولناک در شهرهای ورامین، شهرضا و بهارستان که در جریان آن دو مرد و دو زن قربانی شدند، زنگ خطر را در حوزه قتل‌های خانوادگی به صدا در آورد.
کد خبر: ۷۹۲۹۷۸
4 زن و مرد، قربانیان جدید جنایت‌های خانوادگی

در این جنایت‌ها سه مرد با انگیزه‌ای متفاوت مرتکب جنایت شدند.

پیمانه عمر خواهر به دست برادر شکست

در نخستین جنایت خانوادگی، پسر جوانی که تحت تاثیر حرف‌های نامزدش قرار گرفته بود، پس از مشاجره با خواهر جوانش او را در یکی از خیابان‌های شهر ورامین با ضربه چاقو از پای درآورد.

رسیدگی به این پرونده سی و یکم فروردین امسال در تماس مردمی با پلیس در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان ورامین قرار گرفت.

ماموران با اعزام به محل حادثه مشاهده کردند دختر جوانی با ضربه چاقو زخمی و غرق در خون در خیابان افتاده است. ماموران، دختر زخمی را به بیمارستان منتقل کردند، اما او ساعاتی بعد بر اثر شدت خونریزی تسلیم مرگ شد.

تحقیق پلیس از شاهدان برای مشخص شدن هویت قاتل آغاز شد و در ادامه پی بردند مقتول با ضارب، خواهر و برادر بوده‌اند که قاتل متواری شده بود.

با مشخص شدن هویت قاتل فراری او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که چند روز پیش دستگیر شد. او در بازجویی‌ها با اعتراف به قتل خواهرش گفت: نامزدم و خواهرم از مدتی پیش با یکدیگر درگیری و کشمکش داشتند. روز حادثه با تحریک نامزدم سراغ خواهرم رفتم و او را در مسیر رفتن به محل کارش دیدم و با او درگیر شدم و مشاجره‌مان بالا گرفت. در اوج عصبانیت با چاقویی که همراه داشتم او را زخمی کردم و گریختم، فکر نمی‌کردم خواهرم بمیرد. اکنون از کاری که انجام دادم، پشیمانم. متهم روانه بازداشتگاه پلیس شد. تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

قتل دایی و زن دایی

در دومین جنایت، صبح روز دوشنبه دختر جوانی در تماس با پلیس از به قتل رسیدن پدر و مادرش خبر داد. در ادامه تیمی از ماموران با حضور در محل جنایت در شهرضا در استان اصفهان، تحقیقات در این باره را آغاز کردند.

دختر جوان که بشدت شوکه شده بود، به ماموران گفت: پس از مرگ عمه‌ام، پدرم پسر او را به خانه‌مان آورد و از او مراقبت می‌کرد. پسرعمه‌ام، چندی قبل از من خواستگاری کرد که پدر و مادرم با درخواست او مخالفت کردند. امروز صبح او در اقدامی جنون‌آمیز ابتدا پدرم را کشت و زمانی که قصد ترک خانه را داشت با چاقو به مادرم حمله کرد و او را هم به قتل رساند.

با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از کارآگاهان تحقیق برای دستگیری قاتل را آغاز و پس از پنج ساعت او را دستگیر کردند.

متهم به قتل پس از انتقال به پلیس آگاهی در جریان بازجویی‌ها گفت: پس از فوت مادرم به خانه دایی‌ام رفتم و او سرپرستی مرا برعهده گرفت. در این مدت به دختر دایی‌ام علاقه‌مند شدم و قصد ازدواج با او را داشتم. وقتی موضوع را مطرح کردم دایی‌ام بشدت با آن مخالفت کرد که این موضوع باعث شد تصمیم به انتقام بگیرم. صبح حادثه وقتی از خواب بیدار شدم، دایی‌ام خواب بود که او را با چاقو کشتم. هنگام خروج از خانه به زن دایی‌ام برخوردم که او را هم کشتم.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات روحی و نبود مادر، به سمت موادمخدر رفتم و اعتیادم یکی از دلایل مخالفت دایی‌ام با ازدواج من با دخترش بود.

مرد شیشه‌ای دست به جنایت زد

در سومین جنایت، مرد شیشه‌ای که پدرش را با ضربه ساتور به قتل رسانده و خواهرش و پسرجوان همسایه را هم زخمی کرده بود، توسط ماموران کلانتری 11 شهرستان بهارستان دستگیر شد.

ساعت 22 و 30 دقیقه شامگاه دوشنبه هفتم اردیبهشت امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و خبر داد جوانی پدرش را به قتل رسانده و یک دختر و پسر جوان ر ا هم بشدت زخمی کرده است.

ماموران کلانتری 11 سلطان‌آباد شهرستان بهارستان با اعزام به محل حادثه که مجتمع مسکونی در شهرک تاجیک بود، مشاهده کردند جسد مرد پنجاه و چهار ساله‌ای غرق در خون مقابل در ورودی مجتمع مسکونی افتاده است. همسایه‌ها به ماموران گفتند؛ عامل جنایت پسر خانواده است که اکنون در آپارتمان پدری‌اش است و تهدید می‌کند که اگر کسی وارد ساختمان شود او را می‌کشد. ماموران برای دستگیری عامل جنایت وارد ساختمان شدند و او را که ساتوری به دست داشت، پیش از آن که فرصت فرار پیدا کند، دستگیر کردند. سپس دختر و پسر جوان مجروح را به بیمارستان منتقل کردند.

عامل جنایت برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره پلیس آگاهی شهرستان بهارستان در غرب استان تهران قرار گرفت. بررسی‌های اولیه پلیس نشان می‌داد که یکی از دو زخمی حادثه دختر مقتول بوده و نفر دوم پسر همسایه آنهاست. تحقیقات اولیه پلیس نشان می‌داد، پسر بیست و چهار ساله به شیشه اعتیاد دارد که پس از توهم ناشی از موادمخدر شیشه ابتدا پدرش را به قتل رسانده و سپس خواهرش و پسر همسایه را با ساتور زخمی کرده و در ادامه با ساتور ضربه‌هایی به خود زده تا خودکشی کند که ناکام مانده است.

سرهنگ داوود عبدالمالکی، رئیس‌پلیس شهرستان بهارستان در این باره به جام‌جم گفت: هم‌اکنون متهم با قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برد. تحقیقات کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی از متهم برای مشخص شدن انگیزه وی از ارتکاب جنایت ادامه دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها