jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۷۷۹۴   ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۲

آزمون پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه کشور روز جمعه ۲۸ فروردین ماه در حوزه‌های استانی برگزار می‌شود.

برگزاری آزمون حوزه‌های علمیه ۲۸فروردین

داوطلبان این آزمون تا روز چهارشنبه ۲۶ فروردین ماه مهلت دارند با مراجعه به سایت معاونت آموزش حوزه‌های علمیه نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

آزمون این دوره از پذیرش حوزه‌های علمیه راس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۸ فروردین ماه برگزار می‌شود و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه آزمون درج می‌شود.

معاونت آموزش حوزه‌های علمیه به داوطلبان تاکید کرده که هنگام ‌ورود به ‌جلسه آزمون ارائه کارت ورود به جلسه و کارت ملی یا شناسنامه الزامی است.

این آزمون یک مرحله‌ای بوده و به طور همزمان برای چهار مقطع پایه هشتم، سیکل، دیپلم و دانشگاهی برگزار می‌شود.

آزمون مقطع پایه هشتم از داوطلبان پایه هشتم نظام جدید آموزش و پرورش، آزمون مقطع سیکل از داوطلبان فارغ‌التحصیل سوم راهنمایی قدیم و شاغل به تحصیل در مقطع اول و دوم دبیرستان، آزمون مقطع دیپلم از داوطلبان دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا شاغل به تحصیل در سوم دبیرستان و دوره پیش‌دانشگاهی و دانشجویانی که کمتر از ۳۰ واحد دارند و قصد انصراف از تحصیل در دانشگاه را دارند و آزمون مقطع دانشگاهی از دانشجویان حداقل ۳۰ واحد گذرانده و دارندگان مدرک کاردانی و بالاتر برگزار خواهد آمد.

معافیت حافظان قرآن از آزمون کتبی

حافظان کل قرآن کریم از آزمون کتبی معاف هستند ولی سایر شرایط پذیرش را باید دارا باشند.

معاونت آموزش حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه محل آزمون در نتیجه آزمون و محل قبولی تأثیری ندارد، از داوطلبان خواسته که نزدیک ترین محل آزمون به محل سکونت خود را انتخاب کنند.

آزمون ورودی به منظور ارزیابی علمی و سنجش میزان آمادگی نسبی داوطلب برای ورود به حوزه‌های علمیه انجام می‌گیرد و مدت آن ۱۵۰ دقیقه بوده و تمام سئوالات چهار گزینه‌ای(تستی) خواهد بود.

سئوالات داوطلبان مقطع پایه هشتم در محدوده اطلاعات علمی کتب پایه هشتم به تعداد ۱۰۰ سئوال و مقطع راهنمایی در محدوده اطلاعات علمی کتب دوره راهنمایی به تعداد ۱۱۰ سئوال و داوطلبان مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی از کتب دوره دبیرستان به تعداد ۱۲۰ سئوال و داوطلبان مقطع دانشگاهی بر اساس منابع اعلام شده به تعداد ۱۴۰ سئوال خواهد بود.

اعلام نتیجه در ۲۵ اردیبهشت

نتایج آزمون در روز ۲۵ اردیبهشت ۹۴ در سایت معاونت آموزش حوزه‌های علمیه سراسر کشور اعلام خواهد شد.

نتیجه ثبت نام حافظان کل قرآن که از آزمون کتبی معاف هستند در همین تاریخ بر حسب معدل کل آخرین مدرک تحصیلی به‌علاوه امتیازات آنان اعلام خواهد شد.

نتایج اعلام شده قطعی بوده و به درخواست تجدیدنظر در اوراق پاسخنامه ترتیب اثر داده نمی‌شود.

پس از مشخص شدن نتایج ثبت نام و ‌آزمون و کسب امتیاز لازم، احراز صلاحیت‌های عمومی از طریق مصاحبه و تحقیق انجام خواهد شد. ( مهر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر