Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۳۰۰۲ ۰۷ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۱

برج میلاد فردا شب خاموش می شود

حمایت جهانی از حفظ محیط زیست

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران با دعوت برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین از هموطنان خواست، فرداشب (هشتم فرودین) با خاموش کردن شماری از وسایل روشنایی به مدت یک ساعت به بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست کمک کنند.

حمایت جهانی از حفظ محیط زیست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، امیر دودابی نژاد اظهار داشت: ساکنان کشورهای جهان نیز فردا شب شماری از چراغ ها و وسایل روشنایی را به مدت یک ساعت خاموش می کنند تا از بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست حمایت کنند.

وی تاکید کرد: اگر 30 میلیون مشترک برق، هرکدام، تنها معادل یک لامپ یکصد واتی از مصارف روشنایی خود را بین ساعت 20:30 تا 21:30 در روز هشتم فروردین ماه خاموش کنند، این اقدام موجب صرفه جویی سه هزار مگاواتی مصرف انرژی می شود.

دودابی نژاد افزود: هدف اصلی اقدام یاد شده، افزایش حساسیت مردم نسبت به حفظ محیط زیست و توجه به بهره وری انرژی است.

شروع ساعت زمین از استرالیا

وی خاطرنشان کرد: از سال 2007 حرکتی با نام ساعت زمین به منظور ایجاد حساسیت بین مردم جهان برای حفظ محیط زیست و توجه به تغییر اقلیم به وجود آمده است.

این حرکت در ابتدا از استرالیا آغاز شد و سال به سال کشورهای مختلف جهان به آن پیوستند که براساس آن، در آخرین شنبه ماه مارس هر سال در یک ساعت مشخص، شماری از چراغ های روشنی بخش المان (نماد) های اصلی شهرها خاموش می شود.

برج میلاد هم خاموش می شود

وی با بیان پیوستن 162 کشور جهان تا سال 2014 به کمپین ساعت زمین، گفت: تاکنون 14 کلان شهر در ایران نیز به این کمپین پیوسته اند تا حمایت خود را از حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی اعلام کنند.

دودابی نژاد افزود: براساس این اقدام جهانی، در ایران هم شماری از روشنایی های المان های اصلی برخی شهرهای کشور از جمله برج میلاد در تهران، خاموش می شود.

این مقام مسئول در سازمان بهره وری انرژی ایران تصریح کرد: این خاموشی، روز شنبه، هشتم فروردین ماه از ساعت 20:30 تا 21:30 به نشانه همبستگی با حرکت جهانی ساعت زمین، رخ می دهد.

دودابی نژاد، هدف اصلی از این اقدام را تغییر عادت های روزمره در مصرف انرژی عنوان کرد و گفت: خاموش کردن شماری از روشنایی ها ٬ اهمیت برق را یادآور می شود.ضمن اینکه از آنجا که موضوع انرژی به عنوان یکی از عوامل تغییر اقلیم در جهان مطرح است٬ این اقدام نمادین کمک می کند که با همکاری یکدیگر، تحولی در مصرف انرژی و استفاده بهینه از آن ایجاد کنیم.

وی موضوع گرمایش زمین را یکی از معضلات زیست محیطی برشمرد و گفت: مصرف سوخت فسیلی و سوزاندن آنها از عوامل ایجاد گرمایش است که در سراسر جهان به منظور استفاده بهینه از منابع انرژی شماری از لامپ ها را در یک ساعت مشخص خاموش می کنند.

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران گفت: صرفه جویی در مصرف انرژی موجب حفظ محیط زیست می شود که اولویتی ملی و جهانی به شمار می آید. همچنین افزایش بهره وری انرژی، میزان ارزش افزوده را ارتقا می دهد و به اقتصاد کشور کمک می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر