jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۷۲۳۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۴

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با مقامات عربستان به آنها اطمینان داده است که در مذاکرات با ایران منافع ریاض را نیز در نظر دارد.

کری: به دنبال «معامله بزرگ» با ایران نیستیم

جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز در دیدار با مقامات عربستانی گفته است واشنگتن به دنبال یک «معامله بزرگ» با ایران نیست.

به گفته «سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان، کری در ریاض اطمینان داده که واشنگتن در کنار مذاکرات هسته ای با ایران، مواضع و اقدامات منطقه ای این کشور را نادیده نمی گیرد.

بر این اساس، وزیر خارجه آمریکا که به عربستان سفر کرده در دیدار با وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس، گزارشی از روند مذاکرات هسته‌ای ایران را به همتایان عرب خود ارائه داده است.

پیشتر شبکه بی بی سی با انتشار خبری اعلام کرده بود هدف از این سفر دادن اطمینان به مقامات ریاض در مورد حفظ جایگاه عربستان در صورت توافق هسته ای احتمالی با ایران است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر