jamejamonline
ورزشی رزمی کد خبر: ۷۷۶۴۰۶   ۱۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۴

جام جم ورزشی: استاد دکتر فرهاد وارسته بنیانگذار ورزش کاراته در ایران و نایب رئیس اسبق فدراسیون جهانی کاراته دارفانی را وداع گفت.

بنیانگذار کاراته ایران درگذشت

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون کاراته ، دکتر وارسته پس از اتمام تحصیلات خود در آمریکا در رشته علوم سیاسی و بین الملل در سال 1344 به کشور بازگشت و در همان سال اولین کلاس کاراته را در زیرزمین منزل مسکونی پدرش به راه انداخت.
وی که مبتکر سبک کان ذن ریو در ایران بود، در سال 1972 برای اولین بار تیم ملی کاراته ایران را قبل از اینکه فدراسیون رسمی کاراته در کشور تاسیس شود به مسابقات جهانی فرانسه(پاریس) برد و در همان جا به عنوان نایب رئیس اتحادیه جهانی سازمان های کاراته (WKF) برگزیده شد و طی 2 دوره که تا سال 1980 طول کشید خدمات زیادی برای شناساندن قدرت کاراته کشور به جهانیان انجام داد.
استاد وارسته در سال 1976 مدیر فنی اتحادیه کاراته آسیا و اقیانوسیه شد و پس از آن عضو هیات مدیره اتحادیه آسیا گردید .
وی در سال 1355 برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور توانست مسابقات رسمی اتحادیه کاراته قاره اروپا را در ایران برگزار کند.
یادآور می شود اولین مقام قهرمانی کاراته جهان و آسیا برای کاراته کشورمان در دوران ریاست ایشان کسب شد. او پس از عزیمت به خارج از کشور فدراسیون جهانی کان ذن ریو را تاسیس کرد و توانست فرزند خود را به مقام دوم کومیته جهان(WKF) برساند.
استاد وارسته تنها ایرانی صاحب دان 10 کاراته بود.
وی روز گذشته 10 اسفند ماه پس از یک دوره بیماری چشم از جهان فروبست. روحش شاد.
به همین منظور مراسم یادبود آنمرحوم توسط فدراسیون کاراته روز جمعه 15 اسفند ماه در خیابان سهروردی- خیابان خرمشهر- میدان نیلوفر- مسجد امام رضا(ع) از ساعت 16:30 الی 18 برگزار خواهد شد.
فدراسیون کاراته از جامعه بزرگ کاراته کشور اعم از پیشکسوتان، مربیان، داوران، قهرمانان و خانواده ها دعوت بعمل می آورد برای تسلی بازماندگان آنمرحوم در این مراسم شرکت نماید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها