jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۶۳۰۳۶   ۰۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سازمان بدر عراق که در کنار نیروهای بسیج مردمی و نیروهای ارتش در حال نبرد با تکفیری‌های داعش است، از آزادی کامل استان دیالی از دست تروریست‌ها خبر داد.

به گزارش فارس، «قاسم الاعرجی» رئیس فراکسیون پارلمانی سازمان «بدر» عراق، از آزادسازی منطقه «منصوریه الجبل» در شمال استان «دیالی» خبر داد و گفت که با این پیروزی، این استان از داعش پاکسازی شد. وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری عراقی «السومریه نیوز» گفت: نیروهای بسیج مردمی و فرماندهی نیروهای عملیات دجله و فرماندهی لشگر 5 و هنگ‌های مختلف پلیس فدرال عراق روز شنبه (دیروز) به منطقه منصوریه الجبل که آخرین نقطه باقی‌مانده در دست داعش از استان دیالی است، حمله و این منطقه را آزاد کردند. الاعرجی گفت: نیروهای امنیتی اکنون در حال تعقیب تروریست‌ها و تفتیش مناطق مختلف و جاده‌ها برای خنثی کردن بمب‌ها و مین‌های جاسازی شده احتمالی و پاکسازی خیابان‌ها برای بازگشت امن ساکنان منطقه به منازلشان هستند. همزمان سرتیپ ستاد «جمیل الشمری» فرماندهی پلیس استان دیالی روز گذشته از آزادی شش روستا طی یک عملیات گسترده در شرق بعقوبه و کشته شدن ده تکفیری داعش خبر داده بود. شورای شهری در منطقه «المقدادیه» استان «دیالی» نیز عصر جمعه از آزادی سد آبی «الصدور» در شمال این منطقه خبر داده و اعلام کرده بود که درگیری‌ها در اطراف این سد همچنان ادامه دارد. استان دیالی تنها استان هم‌مرز ایران در عراق بود که عناصر داعش در آن حضور داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها