jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۴۹۸۴۲   ۲۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۲

جام جم ورزشی: علی دایی می گوید خوشحال می شود روزی علی کریمی روی نیمکت پرسپولیس باشد.

آروزی جالب علی دایی برای علی کریمی

علی دایی این روزها اوقات زیادی دارد تا کنار خانواده اش باشد. دور از لیگ است و می رسد تا به وظایف اجتماعی اش بپردازد. به عنوان یک ستاره، کارهایی را انجام دهد که شلوغی فوتبال از آنها بازش داشته بود. این بار او به جمع کودکان معصومی رفت که در بدو تولد کابوس مرگ را به همراه دارند. قربانیان مادرزادی ایدز. او بعد از این دیدار با کودکان معصوم دقایقی از فوتبال برای خبرورزشی گفته است.

علی آقا می‌خواستیم درباره پرسپولیس، تیم ملی و تیم امید و... با شما هم‌کلام شویم.
بی‌خیال! چه حرفی بزنم؟ ولش کن... خودت خوبی؟!

نظرتان در مورد لیست جدید کارلوس کی روش چیست؟
باور می‌کنی، دقیقاً لیست سرمربی تیم ملی را ندیدم و نمی‌دانم چه خبر است؟

مثلاً سیدمهدی رحمتی و محمدرضا خلعتبری باز هم به تیم ملی دعوت نشدند...
من که نمی‌توانم درباره لیست کی روش حرفی بزنم. ایشان سرمربی تیم ملی است و باید در آینده جوابگوی انتخابات خود باشد.

اما به هر حال به عنوان یک کارشناس که می‌توانید درباره رحمتی و خلعتبری نظر بدهید؟
طبیعی است هم مهدی رحمتی و هم محمدرضا خلعتبری هر دو از بهترین‌های ایران هستند و هر مربی‌ای آرزو دارد این دو بازیکن را داشته باشد اما من معتقدم باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشت.

کی روش اخیراً از مقامات مسئول خواسته بازیکنان سرباز را ببخشند. راستی شما هم به سربازی رفته‌اید دیگر؟
بله، من سال 1371 خدمت سربازی رفتم. به هر حال بحث جعل کارت معافیت از خدمت سربازی است، بحثی است که دوستان مسئول و مقامات ذیربط باید درباره آن تصمیم بگیرند اما اگر نظر مرا بخواهید می‌گویم در صورت امکان به برخی از این بازیکنان باید تخفیف داده شود.

منظور شما مهرداد پولادی است؟
من نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم اما بازیکنانی که می‌توانند در جام ملت‌های آسیا به تیم ملی کمک کنند اگر بخشیده شوند، بهتر است. ما در استرالیا حریفان سرسختی داریم و باید از همه پتانسیل فوتبال خود در جام ملت‌های آسیا استفاده کنیم.

از سال 1976، تیم ملی ایران نتوانسته قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. برخی معتقدند این بار می‌توانیم به فینال برسیم.
هر چند رسیدن به فینال جام‌ ملت‌ها کار بسیار سختی است اما مطمئناً این خواسته، آرزوی قلبی من هم هست. ان‌شاءا... تیم ملی بتواند به فینال این رقابت‌ها رسیده و حتی قهرمان شود. البته ما باید واقع‌بین هم باشیم و توقع‌مان در حد بضاعت فوتبال ایران باشد.

منتقدان می‌گویند این روزها فدراسیون در اختیار کارلوس کی روش است در حالی که باید سرمربی تیم ملی تابع فدراسیون باشد.
من به این حرف‌ها کاری ندارم و موفقیت تیم ملی برایم اهمیت بیشتری دارد. در آستانه جام ملت‌های آسیا همه ما باید به جای انتقاد از تیم ملی و کادرفنی‌اش حمایت کنیم چون وقتی تیم ایران موفق شود، مردم خوشحال می‌شوند و جامعه ما به این شادی و نشاط احتیاج دارد. به نظرم در حال حاضر مطرح کردن چنین صحبت‌هایی درست نیست.

برگزاری اردوی تیم ملی در آفریقای‌جنوبی هم با انتقاداتی همراه شد. به اعتقاد برخی‌ها چه اشکالی داشت اردوی تیم ما در جزیره کیش برگزار شود؛ هم ارزان‌تر است و هم راحت‌تر؟!
از قدیم و ندیم گفته‌اند هر اندازه پول بدهی آش می‌خوری! اگر دنبال اردوهای ارزان قیمت و این مسائل باشیم دیگر نباید انتظاری از تیم ملی داشته باشیم.

فکر می‌کنید برگزاری اردوی تیم ملی در آفریقای‌ جنوبی چه تأثیری در روند آماده‌سازی تیم ملی دارد؟
من این حرف را نمی‌زنم اما معتقدم در شرایط کنونی برگزاری اردوی تیم ملی در خارج از کشور از هر جهت بهتر است. کارلوس کروش در خارج از ایران به مراتب بهتر و راحت‌تر می‌تواند بازیکنان و تیمش را کنترل کند و حواشی هم کمتر خواهد شد. باید به او حق داد که بخواهد اردوی تیم ملی را در آفریقای‌جنوبی برگزار کند نه جزیره کیش!

نمی‌دانیم در جریان انتخاب سرمربی تیم امید قرار دارید یا نه اما اگر همین امروز سرمربیگری تیم ملی امید به علی دایی پیشنهاد شود، این مسئولیت را می‌پذیرد؟
از قول من بنویسید با تمام احترامی که برای آقای کفاشیان قائل هستم اما چون یک بار سابقه همکاری با این فدراسیون را دارم، نمی‌توانم چنین مسئولیتی را قبول کنم.

آقای دایی، در پایان یک سؤال ویژه داریم؟
سؤالاتی که پرسیدی ویژه نبود؟!

نه این یکی فرق می‌کند! علی کریمی در مصاحبه اخیرش با خبرورزشی گفت دوست دارد روزی سرمربی پرسپولیس شود، شما در این رابطه چه صحبتی دارید؟
ان‌شاءا... علی کریمی هم به آرزویش برسد و بتواند سرمربی پرسپولیس شود. چه اشکالی دارد؟!

اشکالی که ندارد اما در صورت سرمربی شدن علی کریمی در پرسپولیس شما از او حمایت می‌کنید؟
گفتم ان‌شاءا... که این اتفاق بیفتد...

(روزنامه خبرورزشی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر