jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۴۵۸۷   ۱۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۵۶

بیشتر کودکان در سن سه - چهار سالگی طاقت در خانه ماندن را ندارند و دوست دارند بیشتر زمان خود را در خیابان‌ها و به بازی کردن بگذرانند. این کار انرژی فراوان آن‌ها را خالی می‌کند و تندرستی را به همراه خواهد داشت.

کودکی که از نور خورشید سرطان می‌گیرد + عکس

ادیسون میلر، کودک سه ساله‌ای است که برخلاف تمام هم سن‌وسال‌هایش نمی‌تواند از خانه خارج شود و ساعت‌ها زیر نور خورشید مشغول بازی باشد؛ چراکه یک بیماری بسیار نادر باعث حساسیت شدید او به نور خورشید شده است.

این کودک به بیماری «xeroderma pigmentosum» مبتلاست که پوستش را به اشعه‌های UV خورشید حساس می‌کند. در صورتی که نور خورشید به او بخورد پوستش شروع به سوختن می‌کند و سلول‌های سرطانی در بدنش فعال می‌شوند.

او برای بازی کردن یا حتی خروج چند ثانیه‌ای از خانه باید کاملاً یک لباس محافظ بپوشد تا در مقابل اشعه UV خورشید مقاوم باشد.

این کودک از کل تابستان تنها 24 ساعتش را از خانه خارج شده است. پزشکان همچنان به دنبال راهی برای کنترل این بیماری هستند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر