jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۷۴۴۰۳۴ ۰۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۲

پیروز ارجمند می گوید کسی درخواست مجوز نداده است

یاس، حبیب و آرمین مجاز می شوند؟

جام جم نوا: شایعات می گویند باید منتظر مجاز شدن چهره هایی نظیر حبیب، یاس و آرمین زارعی باشیم، هر چند پیروز ارجمند، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد می گوید از سوی این سه چهره هنوز درخواستی به دفتر موسیقی نرسیده است.

یاس، حبیب و آرمین مجاز می شوند؟

بحث این روزها اعطای مجوز به خوانندگان رپ است؛ با بازگشت یاس به وطن و انتشار قطعه زنده باد ایران در یک آلبوم مشترک در آمریکا، به نظر می رسید که یاس آمده تا مجوز بگیرد. حتی گفته شده برای اجرای یک تیتراژ سینمایی هم با او توافق شده، ضمن اینکه یاس از افرادی است که ظاهرا در جلسات شورای عالی موسیقی درباره او و سبکش بحث شده و به نظر می رسد خیلی ها نمونه درست رپ فارسی را کارهای یاس می دانند که نه از کلمات نامرتبط در متن هایش استفاده می کند و نه سراغ سوژه های عجیب می رود. نگاه او عمدتا به مسائل اجتماعی است و البته هواداران زیادی هم دارد.
بحث آرمین زارعی هم همچنان مطرح است و او بارها و بارها علاقه اش به مجاز شدن را اعلام کرده است. از سوی دیگر هم با حضور حبیب در مجامع مختلف، این صحبت مطرح شده که به زودی او را هم در میان مجازهای موسیقی پاپ ایران خواهیم دید.
در مورد وعده مجوز به یاسر بختیاری (یاس) بگویید. آیا صحت دارد؟
- ما هیچ وعده ای به هیچ کس نداده ایم و هر کسی از جمله آقای یاس که علاقمند باشد مراجعه می کند و سعی می کنیم بررسی و کمک کنیم که فعالیت اش را شروع کند اما ما از هیچ کس نخواستیم و نه تقاضا کردیم که بیاید و کارش را شروع کند.

پس به کسی فعلا مجوز نداده اید؟
- خیر؛ تقاضاهای خیلی محدود رسیده است و احساس من این است که شاید خود کسانی که در این سبک کار می کنند، تلاش می کنند که با مشخصاتی که کار جدیدی است، موسیقی شان را تولید می کنند. به هر شکل خیلی اطلاعی ندارم و کارهای زیادی به دفتر ما نرسیده است و اظهارنظر خاصی نمی کنم. البته ما نگاهمان به گفتاواز را قبلا بیان کرده ایم.

به چه نوع آثاری در سبک گفتاواز مجوز می دهید؟
- شاید آن نوعی که ما کار می کنیم و قصد داریم مجوز بدهیم که کار شود حتما باید ایرانی باشد و مشخصات ملی ما در آن باشد و ویژگی های خاصی را دارا باشد؛ همانند موسیقی پاپ ما که با مشخصات موسیقی پاپ غربی همخوان نیست و کاملا ایرانیزه شده و متناسب با فرهنگ ملی ماست؛ از جنبه ملودی، زبان، خاستگاه های ملودی و دیگر جنبه های این سبک موسیقی، ویژگی های ایرانی را دارد.

درباره «حبیب محبیان» چه اقداماتی صورت گرفته است؟
- ایشان در دولت آقای احمدی نژاد به ایران آمدند و ساکن کشور شدند و هنوز هیچ تقاضایی برای برگزاری کنسرت یا آلبوم نداده اند. هر موقع تقاضایی از سوی ایشان بیاید، ما طبق قانون بررسی و عمل خواهیم کرد ولی ایشان هنوز تقاضایی نداده اند.
ممکن هست که با تقاضای ایشان موافقت شود؟
- نمی دانم، شما از خود ایشان سوال کنید، نظرشان را بپرسید!
(تماشاگران امروز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر