jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۳۹۵۶۸   ۲۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۲۲:۰۲

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای توزیع شیر در مدارس خبر داد و افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار از محل یارانه دولت و ۱۵۰ میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات وزارت آموزش و پرورش است.

توزیع شیر در مدارس تهران، از فردا

علی اصغر فانی در گفت​وگو با واحد مرکزی خبر گفت: توزیع شیر در مدارس به صورت غیرمتمرکز و استانی است و هر استانی که اعتبار شیر را دریافت کند توزیع شیر را در مدارس استان خود آغاز خواهد کرد.

وی افزود: توزیع شیر در استان تهران فردا آغاز می شود و به تدریج دانش آموزان دیگر استان ها نیز شیر رایگان دریافت خواهند کرد.

فانی به سرانه مدارس اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 60 میلیارد تومان سرانه به حساب مدارس واریز شده است که این سرانه به مدارسی که نیاز بیشتری دارند و مدارس مناطق محروم تعلق می گیرد و به همه مدارس تعلق نخواهد گرفت.

وی افزود: سرانه نوبت دوم مدارس که 60 میلیارد تومان است اواخر آذر به حساب مدارس واریز خواهد شد.

فانی درباره حل مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی آموزش و پرورش نیز گفت: قرار است در جلسه ای که با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری داریم پیشنهادهایی را به آنان بدهیم که اگر این پیشنهادها عملی شود، مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی حل خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص اجرا نشدن احکام بازنشستگان فرهنگی نیز گفت: برخی از این مشکلات به سازمان بازنشستگی و معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری مربوط می شود که البته پی گیری کرده ایم و قرار است این مشکل به زودی برطرف شود.

فانی درباره پرداخت دیه دانش آموزان شین آبادی نیز افزود: با وزارت تعاون و بهداشت هماهنگی های لازم برای پرداخت دیه و مستمری این دانش آموزان به عمل آمده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر