jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۳۷۵۸۳   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۰

محققان معتقدند برای اینکه روزی سرشار از موفقیت و انرژی داشته باشید، تنها یک کلید موفقیت وجود دارد و آن هم خواب کافی است.

خواب خوب، کلید موفقیت روز

در دنیای پرسرعت امروزی، زمانی که شاغلان از منزل خارج شده و تا زمانی که دوباره به منزل بازگردند، بایستی از انرژی کافی برخوردار باشند تا بتوانند روز خود را با سلامت روح و روان به پایان برسانند و نتایج خوبی از برنامه ها و فعالیت های روزانه خود کسب کنند.

اما از سوی دیگر، آخرین فعالیت یا رفتارهایی که قبل از آماده شدن برای خواب شبانه انجام می شود، می تواند تاثیر قابل توجهی بر خلق و خو و همینطور انرژی روز بعد داشته باشد. در نتیجه باید با آرامش و به دور از هرگونه تشویش و اضطراب به استراحت شبانه پرداخت.

محققان معتقدند خواب مفید شبانه، اولین کلید موفقیت در فعالیت های روزمره است. افراد موفق در رابطه با علت کامیابی خود از 2 دلیل اصلی یاد می کنند، سلامت روح و روان و سلامت جسم. بخشی از سلامت جسم و روان با خواب کافی تامین می شود و به میزان استراحت و خواب شبانه برمی گردد. فعالیت های قبل از خواب، یکی دیگر از مواردی است که برای آغاز روزی پر انرژی و با نشاط باید مورد توجه قرار گیرد.

محققان توصیه می کنند تا قبل از خواب شبانه به حرکات آرامش بخشی مانند یوگا یا مدیتیشن پرداخته شود تا بتوان با ذهنی باز و بدون هیچ گونه نگرانی، تشویش یا استرس به استراحت پرداخت تا در روز آینده سرحال و با نشاط بوده و بتوان روز موفقی را سپری کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها