جام جم ورزشی: سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت : وقتی به بازیکنی که 300میلیون می ارزد 900 میلیون تومان می دهیم همین می شود که هیچ وقت بازیکن شایسته نداریم.
کد خبر: ۷۳۶۷۵۹
قلعه نویی: به بازیکن 300میلیونی، 900میلیون می دهند

به گزارش جام جم ورزشی ،امیر قلعه نویی روز دوشنبه در یک گفت و گوی رادیویی افزود: نمی توانید یک پارچ آب را دریک لیوان بریزید. مطمئنا لیوان سرریز می شود.

وی افزود:این صحبت ها را مطرح می کنم، اما هرروز علیه من مطلب می نویسند. اگر بخواهم بگویم به بازیکنان 300 میلیونی 900میلیون ندهید،آن ها با هزاران نفر ارتباط دارند و مطمئنا برایم هزاران مطلب می نویسند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: تا زمانی که اهل فن سر کار نباشند و برنامه درستی نداشته باشیم، فوتبال ایران پیشرفت نخواهد کرد و حاشیه بیش از متن خواهد بود.

وی در باره دعوت از بیگ زاده به تیم ملی گفت: بهتر بود بازیکن دیگری رابه جای وی دعوت می کردند تا انگیزه های او هم بالا برود.

سرمربی استقلال گفت: از وضعیت بیگ زاده اطلاع دارم. حتی در بازی قبل هم به خاطر سلامتی اش به او بازی ندادم، اما چون من ایرانی هستم نمی توانم درباره این مسائل صحبت کنم. شنیده ام کادر فنی تیم ملی گفته اند او باید زیر نظر ما تمرین کند،اما بهتر بود بازیکن دیگری را دعوت می کردند تا انگیزه های او هم بالا برود.

قلعه نویی اظهار داشت: تا زمانی که برنامه نداشته باشیم،نمی توانیم پیشرفت کنیم وفوتبال ملی ما پیشرفت نخواهد کرد. چند سال پیش در یک کشور خارجی برای جام جهانی 2022برنامه ریزی می کردند. چرامانمی توانیم چنین برنامه ریزی بلندمدتی انجام دهیم.آیا فوتبال ما درحال حاضربرای جام جهانی 2022 برنامه ریزی کرده است؟

وی افزود:چند سال قبل 500 تا600میلیون تومان هزینه کردند و طرح جامع ورزش را نوشتند، اما حالا این برنامه خاک می خورد. روزی که من مربی تیم ملی شدم و برنامه ارائه دادم خیلی هابه تمسخر گرفتند و هزاران مطلب نوشتند ، اما من سعی کردم تیم ملی را با برنامه به جلو ببرم.

سرمربی تیم استقلال درادامه گفت:تا زمانی که حب و بغض و حسادت ها وجود داشته باشد همین گونه خواهیم ماند. فقط به دنبال این هستیم که یکدیگر را پایین بکشیم و نمی گذاریم پیشرفت کنیم. زمانی که کاپلو سرمربی تیم ملی انگلیس بود، در یک بازی 4 گل دریافت کرد، اما رییس فدراسیون فوتبال انگلیس گفت نمی خواهم کاپلو را برکنار کنم، زیرا ما به دنبال برنامه بلندمدت او هستیم. اما آیا در فوتبال ایران اجازه می دهند، یک مربی برنامه بلندمدت داشته باشد؟ وی افزود: درفوتبال ایران وقتی می بریم می گوییم کارتاکتیکی است و وقتی شکست می خوریم هزار دلیل و برهان می آوریم که به خاطر این دلایل شکست خورده ایم. بهتر است کمی صداقت داشته باشیم.

قلعه نویی تصریح کرد: برای پیشرفت باید به چند نکته توجه کنیم. اول اینکه به یکدیگر حسادت نداشته باشیم و حسادت را کنار بگذاریم وبعد از آن برنامه ریزی بلندمدت داشته باشیم و روی اجرای آن تاکید کنیم. شما به کشور عربستان نگاه کنید.بازی های تیم های امید یا پایه این کشور پخش مستقیم می شود و با یک نظم خاصی برگزار می شود اما ما در ایران زیرساختی نداریم. شاید بتوان گفت فقط دو یا سه زمین خوب در ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: زمانی که ایران به جام جهانی صعود کرده بود به نظر من باید دو تیم ملی می ساختیم که یک تیم ملی اصلی در جام جهانی بازی می کرد و تیم ملی بعدی انگیزه بازیکنان را بالا می برد تا در آن تیم بازی کنند.

(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها