رئیس‌جمهور اروگوئه که از او به عنوان فقیرترین رئیس‌جمهور جهان یاد می‌شود و به ساده‌زیستی و مردمی‌ بودن، معروف است، می‌گوید یک شیخ عرب در پیشنهادی اعلام کرده حاضر است فولکس قورباغه‌ای کهنه او را یک میلیون دلار بخرد.
کد خبر: ۷۳۶۲۵۵
فولکس یک میلیون دلاری رئیس‌جمهور اروگوئه

خوزه موخیکا از تمام دارایی‌های دنیا فقط همین فولکس مدل سال 1987 را دارد و زمانی که در سال ۲۰۱۰ طبق قانون اروگوئه، کل ثروت شخصی خود را اعلام کرد، این ثروت ۱۸۰۰ دلار بود که آن هم مربوط به همین خودروی قدیمی بود.

جالب است موخیکا در خانه‌ای زندگی می‌کند که آن هم به نام همسرش به ثبت رسیده است. بنا بر گزارش‌های رسمی، درآمد ماهانه او نزدیک به 11 هزار دلار است که 20درصد آن صرف هزینه‌های حزب متبوعش می‌شود.

بخش زیادی از مبلغ باقیمانده نیز صرف امور خیریه و رسیدگی به فقرا می‌شود. یک بار موخیکا در مصاحبه با الجزیره در مورد شیوه زندگی کردنش، گفته بود: رئیس‌جمهور فردی است که از سوی مردم برای تحقق یک هدف مشخص انتخاب می‌شود؛ بنابراین او نباید همچون پادشاهان زندگی کند.

او همواره در سخنرانی‌های خود بر عشق و محبت میان انسان‌ها و عدم توجه به مادیات تاکید می‌کند. همین رفتارها باعث شده تا مردم اروگوئه نیز علاقه فراوانی به او داشته باشند.

اکنون هم که وی با یک پیشنهاد یک میلیون دلاری برای فولکس قدیمی‌اش روبه‌رو شده، به هفته‌نامه محلی بوسکدا گفته است که اگر این پیشنهاد را قبول کند و فولکس بیست و هفت ساله‌اش را بفروشد، یک میلیون دلار را خرج خانه‌سازی برای مستمندان می‌کند.

پیشتر نیز سفیر مکزیک در اروگوئه از او خواسته تا این خودرو را بفروشد که با مخالفت شدید موخیکا روبه‌رو شده بود.

حسین خلیلی ‌- گروه بین‌الملل

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
غلام.محبت
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۸ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
این.مطلب.تنها.خبری.بود.كه.تاكنون.شنیده.ام.چون.بسیار.خبرنوی.بودافرین.براین.مرددرویش.صدام.وقذافی.هم.بودند.چه.شدند
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۸ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
به این میگن حكومت كردن
با مرام مولا علی (ع) ك در غیر مسلمان ظاهر شده اما در كشور ما چی ؟ آیا از عدالت علی خبری هست؟
رضا دانش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۸ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
خدا را شكر كه یكی پیداشد كه در امریكای لاتین علی وار زندگی میكند متاسفم برای رهبران و روسای جمهور دیگر كشورها كه زندگی طلحه و زبیری را پیشه خود كردند .

نیازمندی ها