jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۲۹۰۳۶   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۷

معاون پژوهشی پژوهشکده سرطان سینه با بیان اینکه سالانه حدود 10 هزار مورد جدید سرطان سینه در کشور شناسایی می شود،گفت:روند بروز سرطان سینه در کشور در حال افزایش است.

سونامی سرطان سینه در ایران

دکتر شهپر حقیقت امروز (یکشنبه) در نشست خبری هفتمین کنگره سراسری سرطان سینه در جمع خبرنگاران افزود: طبق آخرین آمار منتشرشده آژانس بین المللی ثبت سرطان ها نشان می دهد که سرطان سینه شایع ترین سرطان در دنیا است.

به گفته وی، حدود 25 درصد از کل سرطان ها در سال 2012 در جهان را سرطان سینه به خود اختصاص داده است.

حقیقت با بیان این که در کشور ما روند بروز سرطان در حال افزایش است، گفت:مطالعات علمی در داخل کشور نشان می دهد که بقای 5 ساله بیماران سرطان سینه در کشور 71 درصد است.

معاون پژوهشی پژوهشکده سرطان سینه یادآور شد: در سال های اخیر روند افزایش بروز سرطان سینه در کشورهای در حال توسعه بیشتر بوده است.

وی گفت: تمام سعی و تلاش پزشکان و متخصصان این است که بتوانند با تشخیص زودرس میزان بقای عمر این نوع بیماران را به طور قابل توجهی افزایش دهند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها