jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۲۹۰۳۶   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۷

معاون پژوهشی پژوهشکده سرطان سینه با بیان اینکه سالانه حدود 10 هزار مورد جدید سرطان سینه در کشور شناسایی می شود،گفت:روند بروز سرطان سینه در کشور در حال افزایش است.

سونامی سرطان سینه در ایران

دکتر شهپر حقیقت امروز (یکشنبه) در نشست خبری هفتمین کنگره سراسری سرطان سینه در جمع خبرنگاران افزود: طبق آخرین آمار منتشرشده آژانس بین المللی ثبت سرطان ها نشان می دهد که سرطان سینه شایع ترین سرطان در دنیا است.

به گفته وی، حدود 25 درصد از کل سرطان ها در سال 2012 در جهان را سرطان سینه به خود اختصاص داده است.

حقیقت با بیان این که در کشور ما روند بروز سرطان در حال افزایش است، گفت:مطالعات علمی در داخل کشور نشان می دهد که بقای 5 ساله بیماران سرطان سینه در کشور 71 درصد است.

معاون پژوهشی پژوهشکده سرطان سینه یادآور شد: در سال های اخیر روند افزایش بروز سرطان سینه در کشورهای در حال توسعه بیشتر بوده است.

وی گفت: تمام سعی و تلاش پزشکان و متخصصان این است که بتوانند با تشخیص زودرس میزان بقای عمر این نوع بیماران را به طور قابل توجهی افزایش دهند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها