jamejamonline
سیاسی قوه قضائیه کد خبر: ۷۲۴۳۷۱   ۱۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۵

رییس قوه قضاییه با اشاره به مسئولیت های خطیر دستگاه قضایی در عرصه های مختلف، گفت: اجرای قضای اسلامی نیازمند وجود مقدماتی است و کار قضات نیز در برخی موارد با دشواری مواجه است.

پیشگیری از جرم یک مسأله فراقوه ای است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای قضایی استان خراسان رضوی در مشهد با اشاره به جایگاه رفیع قضا، گفت: یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضایی و شخص قاضی فصل خصومت بین مراجعان است واین فصل خصومت اگر بخواهد بر اساس موازین دقیق قانونی و شرعی صورت پذیرد، با همه مقدمات لازمه اش، کار بسیار دشواری است.

رییس دستگاه قضا افزود: در صورتی که قانون و تقوای الهی در مراحل انجام وظیفه دستگاه قضایی رعایت شده و در نظر گرفته شود خدمتی بزرگ به مردم شریف و بزرگوار و عبادتی عظیم در محضر حق تعالی است.

رییس قوه قضائیه با اشاره به جنبه های مختلف وظایف دستگاه قضایی، افزود: امروز دستگاه قضایی با مشکلات متعددی مواجه است اما از جمله وظایفی که هم اکنون برعهده داریم انجام اقدامات آینده نگرانه است و تربیت نیروی کارآمد است.

آیت الله آملی لاریجانی کمبود نیروی قضایی و اداری را در کند شدن روند انجام کارها بسیار مؤثر دانست و گفت: تلاش زیادی برای برطرف کردن مشکلات موجود در حال انجام است و گام های بلندی در تأمین نیروی انسانی برداشته شده تا بخشی از فشارهای موجود بر قضات و کارکنان کاهش پیدا کند.

رییس قوه قضائیه با اشاره به حکم انتصاب دوره دوم مقام معظم رهبری و دیدار مسئولان عالی قضایی با معظم له و انتظاراتی که به دنبال آنها مطرح شده است، افزود: با وجود نیروهای کارآمد، شریف و دلسوز و تلاش مضاعف علی رغم مشکلات موجود انشاء الله در آینده شاهد تحولات مثبتی در سطح قوه قضائیه خواهیم بود.

وی تلاش برای سلامت دستگاه قضایی را یکی از سیاست های مهم قوه قضائیه دانست و افزود: در این زمینه نیز براساس سازوکارهای موجود نظارت مؤثرتر و مستمری در زمینه حسن انجام امور صورت می پذیرد و انشاء الله با تشدید نظارتها نخواهیم گذاشت چهره دستگاه قضایی مخدوش شود.

رییس دستگاه قضا داشتن تقوا و توجه به اوامر و نواهی الهی را نکته ای دانست که باید مورد توجه همگان به ویژه مسئولان در دستگاه قضایی قرار گیرد تا در مسیر حق گام بردارند.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اجرای سیاست های پیشگیرانه در قوه قضائیه افزود: پیشگیری از جرم یک مسأله فراقوه ای است و نیازمند تلاش مضاعف درون قوه ای و حمایت های همه جانبه سایر قواست.

رییس دستگاه قضا گفت: با استعانت خداوند متعال و تلاش گسترده و برنامه ریزی مناسب بتوانیم در دوره جدید منویات مقام معظم رهبری را محقق کنیم و شاهد حل بسیاری از مشکلات موجود باشیم.

آیت الله آملی لاریجانی در ابتدای این جلسه با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان ابراز امیدواری کرد به برکت این ایام خداوند توفیق خدمت و تحصیل رضای حق تعالی را به همه خدمتگزاران در دستگاه قضایی عنایت فرماید.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رییس کل دادگستری خراسان رضوی و سیفی رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گزارشی از فعالیت های دادگستری و سازمان های تابعه قضایی استان را ارائه کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها