jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۲۳۷۹۴   ۱۰ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۰

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: 3 مرد آفریقایی که با شگرد فروش دلار سیاه در پایتخت کلاهبرداری می‌کردند،‌ توسط ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

اعضای باند فروش «دلار سیاه» دستگیر شدند

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن اشاره به دستگیری 3 کلاهبردار آفریقایی که از کشور مالی به پایتخت ایران سفر کرده بودند، گفت: مدت‌ها پیش ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ متوجه شدند که کلاهبردارن آفریقایی در به تهران سفر کرده‌اند و با ترفندی به نام دلار سیاه اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از روز‌ها تلاش و جستجو و همچنین جمع کردن مدارک و مستندات، موفق شدند طی عملیاتی این کلاهبردارن سیاه پوست را که 3 نفر بودند، در یکی از هتل‌های مرکزی تهران شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام مسئول انتظامی به شیوه کلاهبرداری این 3 سیاه پوست اشاره کرد و گفت: این افراد با ورود به بازار و مناطقی که دلار و ارز رد و بدل می‌شود، به دنبال افرادی در خیابان‌ها هستند که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و بعد اعلام می‌کنند مقداری دلار سیاه دارند که اگر در بین دلار اصلی و تمیز قرار گیرد تغییر رنگ می‌دهد و هماهنند دلارهای اصلی شده و قابلیت استفاده پیدا می‌کنند.

وی افزود: کلاهبردارن در این روش طعمه‌های خود به داخل دفتر خود کشانده و با گرفتن دلار‌های اصلی جهت تست، با تعویض دلار‌های تقلبی و استفاده از یک محمول می‌گویند: چند ساعت دیگر این محمول اثر خود را می‌گذارد و می‌توانید دلاری با پائین ترین قیمت ممکن داشته باشید ولی طعمه فریب خورده پس از خروج از دفتر پس از ساعت‌ها متوجه کلاهبرداری می‌شود.

سرهنگ محمدیان گفت: کلاهبرداران دلارهای سیاه در ایران پرونده‌ای نداشته‌اند ولی در طول یک سال سه بار کلاهبرداری انجام داده و از کشور خارج شدند.آنها ممکن است در کشورهای مختلف پرونده داشته باشند که از طریق پلیس اینترپل پیگیری می‌شوند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: این پرونده تاکنون دو شاکی داشته که حدود 800 میلیون مال خود را از دست داده‌اند.

این مقام مسئول انتظامی گفت: کلاهبرداران دلارهای سیاه در ایران مرتکب جرم شدند و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجازات می‌شوند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر