jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۱۹۴۲۲   ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۲

دبیر کمیته ملی شیر مدارس کشور از توزیع شیر رایگان غنی شده بین دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

شیر به مدارس می آید

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی دبیر کمیته ملی شیر مدارس اظهار داشت: طرح توزیع شیر رایگان غنی‌ شده با حمایت وزارت بهداشت و معاونت راهبردی رئیس‌جمهور و در راستای سلامت دانش‌آموزان و همچنین به منظور کاهش هزینه‌های درمان و سرمایه گذاری برای داشتن نسلی سالم و پویا طی سال تحصیلی 94-93 بین دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه توزیع 70 نوبت شیر 2،5 درصد چربی در بسته 200 سی سی برای هر دانش‌آموز و نظارت بر کیفیت شیر توسط مراجع مربوطه از نکات مهم و برجسته این طرح است، افزود: استفاده بهینه از ظرفیت رسانه‌ها در راستای نظارت و فرهنگ سازی توسعه و تثبیت برنامه و هم سو کردن آنها با اهداف، همچنین تحقیق و پژوهش در این زمینه، توسعه برنامه و تصمیم‌گیری مطلوب را در پی خواهد داشت.

بطحایی تهیه و توزیع رایگان شیر غنی شده در مدارس کشور را از اهداف اصلی این کمیته برشمرد و تصریح کرد: تمام دانش‌آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول دولتی، مراکز شبانه‌روزی، کودکان بی سرپرست، مدارس استثنایی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی سراسر کشور تحت پوشش این طرح خواهند بود.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس کشور از اختصاص 3 هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با توجه به اعتبارات دریافتی از ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها و همچنین سقف اعتبارات تخصیص یافته نسبت به توزیع شیر در استان‌ها بر حسب جمعیت مشمول و نوع شیر توزیعی اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر