jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۱۹۴۲۲   ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۲

دبیر کمیته ملی شیر مدارس کشور از توزیع شیر رایگان غنی شده بین دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

شیر به مدارس می آید

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی دبیر کمیته ملی شیر مدارس اظهار داشت: طرح توزیع شیر رایگان غنی‌ شده با حمایت وزارت بهداشت و معاونت راهبردی رئیس‌جمهور و در راستای سلامت دانش‌آموزان و همچنین به منظور کاهش هزینه‌های درمان و سرمایه گذاری برای داشتن نسلی سالم و پویا طی سال تحصیلی 94-93 بین دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه توزیع 70 نوبت شیر 2،5 درصد چربی در بسته 200 سی سی برای هر دانش‌آموز و نظارت بر کیفیت شیر توسط مراجع مربوطه از نکات مهم و برجسته این طرح است، افزود: استفاده بهینه از ظرفیت رسانه‌ها در راستای نظارت و فرهنگ سازی توسعه و تثبیت برنامه و هم سو کردن آنها با اهداف، همچنین تحقیق و پژوهش در این زمینه، توسعه برنامه و تصمیم‌گیری مطلوب را در پی خواهد داشت.

بطحایی تهیه و توزیع رایگان شیر غنی شده در مدارس کشور را از اهداف اصلی این کمیته برشمرد و تصریح کرد: تمام دانش‌آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول دولتی، مراکز شبانه‌روزی، کودکان بی سرپرست، مدارس استثنایی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی سراسر کشور تحت پوشش این طرح خواهند بود.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس کشور از اختصاص 3 هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با توجه به اعتبارات دریافتی از ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها و همچنین سقف اعتبارات تخصیص یافته نسبت به توزیع شیر در استان‌ها بر حسب جمعیت مشمول و نوع شیر توزیعی اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر