jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۷۳۶۹   ۲۴ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۱

اعضای باند سارقان حرفه ای که به شیوه تصادف ساختگی اقدام به آدم ربایی و سرقت می کردند، از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران شناسایی و در عملیاتی همزمان دستگیر شدند.

تصادف ساختگی شگرد سارقان بود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، آذرماه سال 1392 و با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو سواری هیوندا»، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: ساعت 9 شب 20 شهریور سال 92 با خودرو سواری در حال بازگشت از محل کار خود در منطقه خادم آباد شهریار بودم.ناگهان یک دستگاه خودرو سواری پژو با 5 سرنشین، در جاده شهریار از پشت سر با من تصادف کرد و من نیز برای بررسی میزان خسارت ناشی از تصادف در حاشیه جاده توقف کردم. به محض پیاده شدن از داخل ماشین، سرنشینان خودرو به سمت من حمله ور شده و مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. آنها قصد داشتند تا با تهدید اسلحه کمری مرا سوار ماشین خود کنند که در یک لحظه از غفلت یکی از آنها که برای لحظه ای دستم را رها کرده بود، استفاده کرده و با حرکت در عرض جاده از دستشان فرار کردم و آنها نیز به سرعت سوار هر دو ماشین شده و از محل متواری شدند.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت مسلحانه که بر اساس اظهارات شاکی پرونده قصد ربایش وی را داشتند، پرونده های مشابه دیگری از سوی دادسرای جنایی تهران به پلیس آگاهی با موضوع آدم ربایی و اخاذی ارجاع شد.

ایجاد تصادف ساختگی در محدوده اتوبان آزادگان

بررسی اظهارات تمامی شکات نشان داد در تمامی این پرونده ها سارقان به شیوه ای مشابه اقدام به ایجاد تصادف ساختگی در محدوده اتوبان آزادگان کرده و پس از آدم ربایی صاحب خودرو ، اقدام به اخاذی از آنها کرده اند.

یکی از این شکات که سارقان اقدام به اخاذی 120میلیون تومانی از وی کرده بودند به کارآگاهان گفت: دوم اردیبهشت امسال ، در محور اتوبان تهران – ساوه با دو دستگاه خودر و سواری در حال بازگشت به سمت تهران بودیم. بعد از گذشتن از عوارضی، یک دستگاه خودرو پژو از پشت سر با من تصادف کرد. در حاشیه جاده توقف کردم که جوانی حدود 20 الی 25 ساله از ماشین پژو پیاده شد و به سمت ماشین من حرکت کرد. ناگهان این جوان از پشت سر مرا گرفت و همزمان با وی، چهار نفر دیگر از پژو پیاده شده و با کتک و ضرب و شتم، مرا به زیر صندلی عقب ماشین خودم انداختند. در داخل خودرو مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودم و درخواست 300 میلیون تومان پول داشتند. تحت فشارهای شدید آنها، سه عابر بانک حاوی 120 میلیون تومان را در اختیارشان گذاشتم. آنها به سرعت حرکت می کردند تا به فلکه دوم صادقیه رسیدیم. فکر کنم حدود ساعت 1 شب بود که پس از بستن چشم ها، دست ها و پاهایم، مرا به مکان نامعلومی بردند. آنها مرا تهدید به کشتن می کردند اما سرانجام پس از برداشت تمامی پول های داخل عابر بانک ها، مرا در ساعت 16 فردای آنروز با چشمانی بسته و در منطقه شهرک غرب رها کرده و از محل متواری شدند.

در پرونده مشابه دیگری، شاکی پس از حضوری در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: ساعت شش صبح یک دستگاه خودرو سواری در اتوبان آزادگان – ابتدای جاده ساوه از پشت سر با خودرو من تصادف کرد. به محض توقف، سه نفر جوان از ماشین پیاده شده و به زور سوار خودرو من شدند و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند. چشمانم را بستند. نمی دانم کجا بودیم فقط این را می دانم که خودرو در حال حرکت بود تا اینکه مجبور شدم با همسرم تماس گرفته و از او درخواست کنم تا مبلغ 300 هزار تومان را به حساب عابر بانکم واریز کند.

شناسایی سارقان

در ادامه رسیدگی به پرونده «سرقت و آدم ربایی مسلحانه منجر به تهدید، ضرب و شتم شدید و نهایتا اخاذی» و در شرایطی که سارقان تلاش کرده بودند تا هیچگونه اثر و نشانی از خود بجای نگذارند اما با انجام سلسله اقدامات پلیسی پیچیده ای که از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام شد تمامی اعضای گروه سارقان مورد شناسایی قرار گرفتند.

اعضای گروه سارقان به نام های اسماعیل، یوسف، رضا، حسام، سجاد و محمد، همگی از مجرمان سابقه داری هستند که بارها به اتهام ارتکاب سرقت های خشن به ویژه سرقت های مسلحانه تحت تعقیب قرار داشته و یکی از آنها به نام «محمد» با داشتن محکومیت 17 سال زندان به اتهام سرقت مسلحانه تحت تعقیب قرار داشت.

با شناسایی مخفیگاه هر شش متهم در سه منطقه قلعه حسن خان، شهریار و پرند، هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی انجام و سرانجام در 3 عملیات مشترک و همزمان، ساعت 11 صبح 22 شهریور امسال تمام متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پس از مواجه حضوری با چند تن از شکات مورد شناسایی قرار گرفتند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: هر شش متهم پرونده در همان مراحل اولیه تحقیقات، به چندین فقره سرقت به شیوه و شگرد مشابه و به ویژه در محدوده اتوبان آزادگان اعتراف کرده اند. در حال حاضر نیز، متهمان با قرار قانونی صادر شده از سوی مقام قضایی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در دستور کار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
خسرو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
ببخشید من جای دیگری خوندم نوشته بود 300 میلیون تومن.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر