jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۰۶۴۱۹   ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۸

مربی و کارشناس فوتبال ایران می‌گوید: ترس از شکست و فشار زیاد بر روی مربیان سبب شده تا آنها به سوی بازی تدافعی روی بیاورند و همین امر بازی‌های لیگ را کم گل کرده است.

دلایلی که لیگ جدید را بی کیفیت کرده است

رسول کربکندی در مورد علت فقر گلزنی در سه هفته‌ سپری شده از لیگ برتر، خاطر نشان کرد: چون در آغاز فصل قرار داریم، تیم‌ها تلاش می‌کنند تا کمتر گل دریافت کنند و به همین خاطر در دفاع پر تعداد کار می‌کنند.

او ادامه داد: بسیاری از تیم‌ها برای این که در شروع فصل دچار بحران نشوند، گل نخوردن را در دستور کار قرار می‌دهند تا با شکست خوردن وارد بحران زود هنگام نشوند.

کارشناس فوتبال ایران همچنین یکی دیگر از مشکلات را در خط حمله عنوان کرد و گفت: تیم‌های لیگ برتر ایران ها‌فبک بازی ساز که بتواند موقعیت گلزنی ایجاد کند ندارند. تغذیه نشدن مناسب باعث فقر گلزنی در بین مهاجم‌ها شده است.

کربکندی به دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و ذوب آهن اشاره کرد و افزود: وقتی تیم فوتبال پرسپولیس با آن همه بازیکنان با تعداد زیادی مدافع مقابل ذوب آهن قرار می‌گیرد دیگر چه انتظاری می‌توان از تیم‌های دیگر داشت.

او اضافه کرد: با این که در بیشتر مدت زمان بازی ذوب آهن تیم برتر بود، ولی در نهایت پرسپولیس با یک گل به پیروزی رسید، با این حال هیچ کس نگفت ذوب آهن بازی کرد.

کربکندی به توقعات تماشاگران از تیم‌ها نیز اشاره کرد و گفت: تماشاگران فقط به برد عادت کرده‌اند و همین امر سبب افت کیفیت دیدارهای لیگ برتر شده است. وقتی همه تنها به نتیجه‌ توجه دارند و کیفیت بازی برایشان هم نیست شاهد کم شدن آمار گلزنی می شویم.

این مربی و کارشناس ادامه داد: پس از رقابت‌های جام جهانی توقع مردم بالا رفت و آنها انتظار دیدن بازی‌های جذاب و پر گل را از تیم‌های لیگ برتری دارند. مردم دیگر با دیدن این بازی‌ها از سوی تیم‌های لیگ برتری راضی نمی‌شوند.

او ترس از شکست را یکی دیگر از عوامل جذاب شدن بازی‌ها و کم گل بودن بازی‌های اخیر دانست و به ایسنا گفت: مربیان برای این که جایگاه خود را بر روی نیمکت از دست ندهند تلاش می‌کنند تا حداقل شکست نخورند و به کسب تساوی رضایت می‌دهند. البته در کسب تساوی هم تساوی بدون گل و تساوی با گل متفاوت است.

کربکندی همچنین فشار رسانه ها را یکی از عوامل نتیجه‌گرایی تیم‌ها عنوان کرد و گفت: وقتی که تیمی می‌بازد و رسانه‌ها بر روی مدیران آن تیم فشار می‌آورند و همین امر باعث استرس در کار سرمربیان می‌شوند.

این مربی و کارشناس فوتبال ایران تصریح کرد: وقتی که شاهد افت کیفیت در لیگ باشگاهی باشیم، کیفیت تیم ملی نیز افت می‌کند و همین مر سرمربی را مجبور می‌کند تا سراغ بازیکنانی برود که در لیگ‌های غیر ایرانی بازی می‌کنند و فقط اصلیتی ایرانی دارند.

او اضافه کرد: افت کیفیت در بازی‌ها و کم گل زدن تیم‌ها سبب فراری دادن تماشاگران از ورزشگاه‌ها می‌شود. اگر فکری برای کیفیت دیدارهای لیگ برتر نکنیم به زودی شاهد برگزاری دیدارهایی با حضور 1000 تا 2000 تماشاگر خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها