jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۹۶۴۵۹ ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۰۲:۱۱

بنا به گزارش سالانه مقاصد بین‌المللی مسترکارد، طی چهار سال گذشته، لندن به عنوان گزینه نخست مسافران بین‌المللی انتخاب شده است.

لندن، نخستین مقصد گردشگران بین‌المللی

این گزارش که برای چهارمین سال متوالی منتشر می شود، از 132 شهر سراسر دنیا اطلاعات جمع کرده است و نشان می دهد که لندن سال 2014 بیش از 18میلیون و 700 هزار بازدیدکننده خواهد داشت. این آمار که 300هزار مسافر بیشتر از سال 2013 و شهر بانکوک است، نشان می‌دهد پایتخت انگلیس تنها از طریق جذب مسافر بین المللی بیش از 11 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد.

این گزارش همچنین نشان می دهد که به طور متوسط هر گردشگر لندنی 1387 پوند در این سال خرج خواهد کرد. بانکوک، پاریس و سنگاپور در رده‌های بعدی قرار دارند. بانکوک با 18 میلیون و 370 هزار مسافر، تنها 7/6 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت. به طور خلاصه می‌توان گفت مسافران انگلیس، زمان بیشتری را در پایتخت گذرانده و پول بیشتری را هم خرج می‌کنند و دبی موفق شده به فهرست پنج تایی برترین شهرها راه پیدا کند و دلیل اصلی آن نیز، هدف قراردادن بازار طبقه متوسط و همچنین طرح‌های نوآورانه‌ای در گردشگری Luxury است. طبق این گزارش و تمرکز بالای درآمد گردشگری شهر لندن نشان می‌دهد چطور مشاغل مختلف می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.بوریس جانسون، شهردار لندن معتقد است: «بیش از 18 میلیون بازدید کننده نشان می‌دهد بیش از 18 میلیون دلیل برای سفر به شهر پر از تاریخ، میراث، هنر و فرهنگ لندن وجود دارد. البته نباید فضای سبز وسیع و رویدادهای بزرگ بین‌المللی را نادیده بگیریم.»

آن کایرنس، رئیس بخش بازارهای بین‌المللی مسترکارد معتقد است: «در این شاخص همچنین مشخص شد تقاضا برای سفرهای هوایی، چه در کلاس بیزینس و چه در کلاس معمولی زیاد است. طبق این گزارش، می‌توان به اهمیت شهرها به‌عنوان یک هاب(چهارراه) فرهنگی، تجاری و اقتصادی در منطقه پی برد. (ضمیمه چمدان)

مترجم: محمدرضا قربانی

منبع: newsroom.mastercard.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر