jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۶۹۶۲۱۶ ۲۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۰

سخنگوی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبرهای منتشر شده در رسانه ها درباره مذاکرات 1+5 در وین را در حد گمانه زنی دانست و گفت: سفر جان کری وزیر خارجه آمریکا به وین باعث پیشبرد مذاکرات هسته‌ای بویژه بین محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و (کاترین اشتون) همتای اروپایی وی شد.

جلسات کری-ظریف باعث پیشبرد مذاکرات شد

"مایکل مان" روز سه شنبه در حاشیه مذاکرات وین، در مصاحبه با شبکه العالم تأکید کرد که سفر جان کری وزیر خارجه آمریکا به وین باعث پیشبرد مذاکرات هسته‌ای بویژه بین محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و (کاترین اشتون) همتای اروپایی وی شد.

مایکل مان خاطرنشان کرد: شش کشور (گروه 5+1) مصمم به دستیابی به توافقی هستند که همگان و ایران را راضی کند.

وی تصریح کرد: این پیشرفت به ویژه در مذاکراتی بود که بعد از ظهر دوشنبه بین ظریف و اشتون برگزار شد.

مایکل مان گفت: مسائل مربوط به فردو و اراک مطرح است، و همچنین طرف ایرانی خواهان رهایی از تحریم ها است.

وی درباره امکان دستیابی به توافقنامه نهایی فراگیر بین ایران و گروه 1+5 تا روز بیستم ماه ژوئیه کنونی، اظهار داشت: این از امور دشواری است که نمی توان با وجود این اختلافات و شکاف موجود بین دوطرف درباره آن اظهار نظر کرد.

سخنگوی اشتون خاطر نشان کرد: اما معتقدم که گروه 5+1 مصمم است تا به توافق دست یافته و اختلافات را کنار بگذارد و این امر بی شک به سود ایران خواهد بود.

مایکل مان درخصوص احتمال تمدید مذاکرات بین ایران و گروه 5+1 بعد از بیستم ماه ژوئیه گفت: نمی خواهیم اکنون درخصوص تاریخ تخمین بزنیم. می خواهیم تمرکز کنیم، و فراموش نکنید که ما شش روز زمان داریم و مصمم هستیم. ما متعهد هستیم تا به نتیجه ای برسیم که به نفع همگان باشد.

وی تصریح کرد: چند مسأله وجود دارد که باید به طور قطع خصوصا از طرف ایران حل شود؛ ایران باید برخی از مسائل را حل کند و همچنین نگرانی های جامعه بین المللی را بین ببرد.

مایکل مان خاطرنشان کرد: مسائل حساس و اصلی مانند غنی سازی اورانیوم، مجتمع فردو و مجتمع اراک وجود دارد و ایرانی ها نیز به نوبه خود خواهان رفع فوری تحریم ها هستند، و نمی خواهند این تحریم ها بعد از یک برهه زمانی برداشته شود. یک سری سوالات واضح و مسائلی وجود دارد که باید درخصوص آنها اقدام کنند.

سخنگوی اشتون درباره مطالب رسانه‌ها به نقل از دیپلماتهای غربی درخصوص تعلیق غنی سازی و کاهش تعداد سانتریفوژها به حدود 9400 دستگاه گفت: همه آنچه (رسانه ها) می گویند گمانه زنی است، که چه بسا واقعیت نداشته باشد. واقعیت در اتاق مذاکرات است.

وی افزود: اختلافات و درعین حال مذاکراتی برای پر کردن شکاف و ذوب کردن یخ ها وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر