jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۶۸۵۲۷۲   ۲۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۵:۰۰

از زمانی که برای نخستین بار همکاری با گروه دانش روزنامه جام‌جم را آغاز کردم، چند سالی می‌گذرد.

درس‌هایی که از بزرگان آموخته‌ام

یکی از ویژگی‌های کار کردن در این گروه، فرصت آشنایی با افراد موفق در حوزه علم و فناوری است که می‌توان ویژگی مهم و شاخص همه آنها را یک دستاورد یا موفقیت بزرگ علمی دانست. صحبت با عده‌ای از این افراد در نهایت به گزارش یا گفت‌و‌گویی منجر شده که در یکی از صفحات روزنامه به چاپ رسیده است، اما در این میان افرادی هم بوده‌اند که صحبت‌های آنها، مسیر و دیدگاهم را در زندگی شخصی تحت تاثیر قرار داده است. آشنایی با پزشکی که همه زندگی شخصی‌اش را وقف کمک به بهبود زندگی کودکان بیمار کرده بود یا استادی که با وجود کهولت سن همچنان در پیمودن مسیر خدمت به جامعه علمی مداومت داشت، به من آموخت اگر به کار و حرفه‌ای که داریم عشق بورزیم، راحت‌تر مشکلات و محدودیت‌ها را پشت سر می‌گذاریم. در حقیقت همه فرصت‌هایی که کار کردن در روزنامه جام‌جم برای ما خبرنگاران فراهم ساخته، نه‌تنها در رشد و پیشرفت حرفه‌ای بلکه در رشد اجتماعی ما هم به نوعی تاثیرگذار بوده است، یعنی با افزایش تعداد رقم‌های عددی که به‌عنوان شماره روی صفحه نخست روزنامه درج می‌شود ما هم روز به روز بزرگ‌تر شده‌ایم.

جام‌جم به من آموخته است خواستن توانستن است، باید به شغل و حرفه‌ای که داریم عشق بورزیم، تا هیچ‌گاه خستگی را احساس نکنیم و مهم‌تر این‌که پشتکار مهم‌ترین پشتوانه‌ای است که می‌تواند ما را به هدفی که در زندگی در پیش داریم، برساند. یعنی هر فرصتی که برای چاپ مطلبی در روزنامه فراهم شده برای من حکم یک معلم را داشته است که چیزهای زیادی به من آموخته است و اکنون که چهارهزارمین نسخه از این معلم کاغذی چاپ می‌شود از خدا می‌خواهم ما را در مسیری هدایت کند تا بتوانیم از درس‌هایی که در این سال‌ها آموخته‌ایم در پیمودن مسیر زندگی استفاده کنیم.

فرانک فراهانی‌جم ‌/‌ گروه دانش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر