jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۶۸۵۲۷۰   ۲۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۰

ویژه‌نامه‌ای که امروز در برابر دیدگان شما مخاطبان گرامی است، به مناسبت چهارهزارمین شماره روزنامه جام‌جم تهیه و تقدیم شده است؛ روزنامه‌ای که 14 سال پیش در روز دهم اردیبهشت 1379 روی پیشخوان مطبوعات کشور قرار گرفت و از همان زمان تاکنون به طور بی‌وقفه به انتشار اخبار رویدادهای ایران و جهان بویژه در حوزه فرهنگی و اجتماعی مشغول بوده است.

با «جام‌جم آنلاین» باشید و لذت ببرید

با همه این تلاش‌ها، روزنامه جام‌جم به عرف مطبوعات ایران، در تعطیلات رسمی و جمعه پایان هفته منتشر نمی‌شود و علاوه بر آن، تحولات ایران و جهان را در طول شبانه روز فقط یک بار در قالب نسخه چاپی عرضه می‌کند.

این موانع، اما نه‌تنها باعث نشده است جام‌جم از عشق خود به مخاطب، تعهدش در زمینه اطلاع‌رسانی و پایبندی به شعار «روزنامه‌ای برای همه» بکاهد، بلکه به فرصتی برای نوآوری و عرصه‌ای برای خدمات‌رسانی به مردم تبدیل و موجب شده است جام‌جم به نخستین روزنامه ایرانی تبدیل شود که پا به دنیای سایبر می‌گذارد.

«جام‌جم آنلاین» به عنوان نسخه آنلاین روزنامه جام‌جم، فعالیت خویش را در روز نوزدهم مهرماه 1381 آغاز کرد تا همان‌گونه که خود گفته است، «یک پایگاه خبری برای همه» و «دریچه‌ای به سوی رویدادهای ایران و جهان» باشد.

پوشش سریع، دقیق و همه‌جانبه رویدادهای مهم ایران و جهان، اطلاع رسانی صحیح با تاکید بر ماهیت فرهنگی و اجتماعی روزنامه، گسترش اعتماد و آرامش عمومی و پرهیز از اضطراب‌آفرینی، پرهیز از جنجال‌آفرینی و هیاهو، تقویت رابطه دو سویه مردم و رسانه ملی، پاسخگویی به نیازهای فکری اقشار و طبقات مختلف مردم و تحلیل رویدادهای داخلی و خارجی از همان آغاز، اصول حاکم بر فعالیت جام‌جم آنلاین بوده و با گذشت زمان، این روند هر چه بیشتر، بهبود یافته و تقویت شده است.

جام‌جم آنلاین در این مدت کوشیده است با بهره‌گیری از تازه‌ترین فناوری‌های روز در عرصه اطلاع‌رسانی، محصولات گوناگون خبری را در قالب متن، عکس و فیلم در اختیار علاقه‌مندان بگذارد و از حدود دو سال پیش به این سو، اقدام به راه‌اندازی سایت‌های تخصصی و موضوعی کرده است تا هر چه بیشتر و بهتر، به نیازها و سلایق مخاطبان پاسخ گوید.

صدهاهزار مخاطبی که هر روز به جام‌جم آنلاین به نشانی www. jamejamonline. ir سر می‌زنند، نه‌تنها از تازه‌ترین اخبار ایران و جهان آگاه می‌شوند، بلکه می‌توانند با گشت زدن در سایت‌های جانبی آن، زمانی طولانی از مطالب آن لذت ببرند، به موسیقی‌های مجاز و دلخواه خود گوش فرادهند، فیلم‌های جذاب خبری و سرگرم کننده را به تماشا بنشینند، در اعماق صفحات تاریخ فرو روند، از تازه‌ترین برنامه‌های صداوسیما آگاه شوند و در کنار همه اینها، خبرهای پرطرفدار ورزشی را بخوانند و این روزها با مطالعه صفحه وی‍ژه جام جهانی 2014 به سیل مشتاقان مهیج دنیای فوتبال بپیوندند.

اگر تاکنون در جام‌جم آنلاین به ما نپیوسته‌اید، همین حالا دعوت می‌کنیم به دیدن ما بیایید. مطمئن باشید لحظات خوبی را سپری خواهید کرد.

اگر اهل آگاهی از تازه‌ترین رویدادهای ایران و جهان هستید، مطالب سایت اصلی جام‌جم آنلاین را بخوانید، اگر می‌خواهید موسیقی‌های جدید و پرطرفدار را بشنوید و از اخبار آن آگاه شوید، به «جام‌جم نوا» سر بزنید، اگر اهل فیلم هستید، فیلم‌ها و ویدئوهای خبری شاد و مفرح را در «جام‌جم نما» ببینید، اگر به مطالب اجتماعی و خانه و خانواده علاقه دارید، حتما از آشنایی با «جام‌جم سرا» خوشحال خواهید شد، اگر می‌خواهید بدانید در رادیو، تلویزیون و سینما چه می‌گذرد، مطالب «جام‌جم سیما» را بخوانید، اگر اهل عکس و دیدنی‌های ایران و جهان هستید، می‌توانید عکس‌های تولیدی عکاسان جام‌جم را با کیفیتی عالی در «جام‌جم عکس» تماشا کنید و از همه مهم‌تر، اگر اهل ورزش هستید، از اخبار و گزارش‌های رویدادهای ورزشی در داخل و خارج ایران و حواشی مربوط به آن در «جام‌جم ورزش» مطلع شوید، در این زمینه، صفحه ویژه «جام جهانی» مجموعه‌ای ارزنده از اخبار، گزارش‌ها، عکس‌ها و فیلم‌ها را برایتان گردآوری کرده است تا هیچ چیز را در‌باره این جام از دست ندهید.

شما در این بخش، نه‌تنها می‌توانید جدول مسابقات، بازی‌های امروز، امتیازات گروه‌ها و اخبار و مطالب گوناگون را ببینید، بلکه حتی به صورت لحظه‌ای و زنده می‌توانید از نتایج بازی‌ها آگاه شوید.
اما، هنوز جام‌جم آنلاین تمام نشده است چون ما در اینجا، علاقه‌مندان به تاریخ را هم فراموش نکرده‌ایم و موضوعات، مطالب جذاب و خواندنی‌های تاریخی را نیز در «جام‌جم ایام» تقدیم شما می‌کنیم. این سایت از ماه گذشته به صورت رسمی، صفحه‌اش را روی مخاطبان گشوده است.

ما علاقه‌مندان به دنیای فناوری را نیز از یاد نبرده‌ایم و همین جا به شما قول می‌دهیم در آینده‌ای نزدیک، سایت «کلیک» را هم راه‌اندازی کنیم.

شما در جام‌جم آنلاین به همه مطالب روزنامه و ضمایم آن و حتی، آرشیو روزنامه نیز دسترسی دارید. ما هر روز، نسخه چاپی روزنامه جام‌جم را در «جام‌جم نشریات» تقدیم مخاطبان می‌کنیم. شما در این سایت نه‌تنها به همه مطالب روزنامه جام‌جم و آرشیو آن دسترسی دارید، بلکه حتی می‌توانید آن را در همان شکل و قالب کاغذی ببینید و هر طور دلتان می‌خواهد، صفحاتش را ورق بزنید.

جام‌جم نشریات علاوه بر روزنامه، ضمیمه روزانه جام‌جم را نیز در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. این ضمایم شامل «قاب کوچک» ویژه رادیو و تلویزیون در روزهای شنبه، «کلیک» ویژه تحولات دنیای فناوری و اینترنت در روزهای یکشنبه، «چاردیواری» حاوی مطالب مخصوص خانواده در روزهای دوشنبه، «چمدان» برای علاقه‌مندان دنیای سفر و گردشگری در روزهای سه‌شنبه، «تپش» برای روایت حوادث ایران و جهان در روزهای چهارشنبه و بالاخره، «سیب» ویژه دانش پزشکی و سلامت در روزهای پنجشنبه است.

در کنار همه اینها، جام‌جم آنلاین دارای یک نسخه انگلیسی نیز هست تا همه علاقه‌مندان به ایران را در اقصی نقاط جهان و با هر زبان و گویشی، از رویدادهای گوناگون سرزمین امپراتوری پارس و مهد تمدن اسلامی آگاه سازد.

با جام‌جم آنلاین باشید، از همه‌جا و همه‌چیز خبردار شوید و از زندگی لذت ببرید. اگر خواستید می‌توانید در باره هر خبر و گزارش جام‌جم، نظرات و دیدگاه‌های خود را هم برایمان بنویسید تا آن را به نام خودتان منتشر کنیم.

محمدرضا نادری‌ /‌ معاون آنلاین

آنلاین در یک نگاه

می‌خواهیم همکاران جام جم آنلاین را به شما معرفی کنیم. اولین نفری که به قول ما ایرانی‌ها که خارجی پسندیم و باید از او شروع کرد، خانم اعظم ورشوچی است که بخش انگلیسی سایت را پوشش می‌دهد. ایشان که شخصیتی ساکت و در عین حال تیزبین دارد، در هر بحث و نظر خبری تک‌مضراب‌هایی دارد که حتما شما باید در تائید بگویید درست ‌است.

اما مریم یوشی‌زاده که در بخش اجتماعی سایت فعالیت دارد، مطالب زیبا و قلم شیوایش مورد توجه بسیاری از شما خوانندگان خوب است. او توانسته با نوع نگاهش به مسائل روز، مخاطبان زیادی را با سایت جام‌جم آنلاین همراه کند. سهیلا فلاحی خبرنگاری است که نظر شما مردم خوب را درباره خبرها منتشر می‌کند البته در عین حال نگاهی به مسائل اقتصادی و خبرهای این بخش دارد و گزارش‌های خوبی هم تهیه می‌کند.

مریم نوروزی و نیوشا عباسی دو همکار جدید مجموعه آنلاین هستند که بعد از حضور جام‌جم در شبکه‌های اجتماعی به خانواده ما پیوستند، البته این دو نفر با وجود تازه‌واردی توانستند به عنوان کارشناسان مجموعه، اخبار جام‌جم را روی جامعه‌های مجازی بخوبی گسترش دهند.

بهرام افتخاری، مسئول بخش جام‌جم نما که یکی از قدیمی‌های روزنامه به حساب می‌آید و بعد از هر روز حضورش در بخش آنلاین صورت تمام آقایان را می‌بوسد. با گشت و‌ گذاری در دنیای مجازی بهترین فیلم‌ها و خبرهای سرگرم‌کننده را همراه محمد عظیمی که تکه‌کلام‌های وی نیز در عین جدیت، خستگی را از تن بیرون می‌کند، رصد کرده و روی سایت قرار می‌دهد. محمدحسین ممجد که روزنامه کاغذی را روی سایت قرار می‌دهد هم از مردان جوان و قوی هیکل روزنامه است که همیشه با کمردرد شدیدش دست به گریبان است البته امیدواریم با کاهش وزن از شر این بلا خلاص شود.

اما کورش نورکه از نظر من پدربزرگ مجموعه آنلاین به حساب می‌آید، از زیر و زبر این بخش کاملا با اطلاع بوده و کافی است شما دچار مشکل شوید و در یک چشم به هم زدن می‌بینید زبل‌خان همه چیز را درست کرده و خیال شما راحت راحت شده است.

اما دو برادر بزرگوار مجموعه و دبیران جام‌جم‌آنلاین، محمد صفری در بخش صبح و محمد دوامی در بخش بعدازظهر هستند که به واسطه همکاری با یکدیگر از سال‌های دور شاهد شوخی‌های آنها بابت نحوه غذا خوردن یا ورزش کردن یا لاغر شدن برای شکم گنده یکدیگر هستیم.

اما آقای محمدرضا نادری هم که مدیریت مجموعه آنلاین را به عهده دارند، از جمله روزنامه‌نگاران قدیمی هستند که در چند دوره متفاوت به روزنامه وارد شدند. البته بزرگ‌ترین دغدغه ایشان بعد از خبر، درست کار کردن سایت و جر و بحث با واحد انفورماتیک برای درست کار کردن سیستم مدیریت، ازدواج همکاران مجرد خانم و آقا در همه بخش‌های روزنامه است که خدای نکرده کسی مجرد نماند.

نظر دادن درباره بنده حقیر هم که بخش سیاسی سایت را خدمت شما عزیزان اطلاع‌رسانی می‌کنم، باید بر عهده دوستان گذاشت تا در مجالی دیگر، به تلافی آنچه در موردشان نوشتم، خدمت شما عزیزان اطلاع‌رسانی کنند.

فاطمه امیری / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر