jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۳۱۳۰   ۲۱ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۳:۵۳

مرکز طبی کودکان تهران عصر دیروز، روزی باشکوه و به یاد ماندنی را با حضور بزرگان و سرشناسان فوتبال ایران تجربه کرد، روزی که در آن اوج شادی و هلهله کودکان سرطانی با عواطف بی‌ریای اهالی فوتبال به هم گره خورد تا در تورنمنتی کوچک اما لبریز از محبت و عاطفه انسانی با عنوان «جام‌جهانی کوچک»، کودکان سرطانی با فوتبال به مبارزه با این بیماری بروند.

برای حضور در این مسابقه که به همت کافه فوتبال (کانون آزاداندیشان فوتبال ایران) و همکاری و میزبانی مرکز طبی کودکان به مدیریت دکتر نیما رضایی و همراهی خانه کودکان نرگس و اتحادیه باشگاه‌های فوتبال برگزار شد، همه پیشکسوتان و ریش‌سفیدان فوتبال آمده بودند تا در سه بازی نمادین با تیم ایران که اعضای آن را کودکان سرطانی تشکیل می‌دادند، جام بیستم را با آرزوی قلبی موفقیت تیم ملی ایران در آوردگاه برزیل استارت بزنند.

از مهدی مناجاتی، حسن روشن و محمد پنجعلی بگیرید تا احمدرضا عابدزاه، حمید درخشان، مجید نامجومطلق، حمید استیلی، حسین شمس، خداداد عزیزی، رضا حسن‌زاده، مهدی پاشازاده، هادی طباطبایی و عبدالرحمان شاه‌حسینی، رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، همه و همه کار خویش را تعطیل کرده بودند تا ساعتی را در خدمت کودکانی باشند که شکوفه زندگی هنوز در جسم بیمارشان زنده و بارور است و می‌خواهند با تلاش و اراده خواستن که بخشی از آن در میدان ورزش متجلی می‌شود، کمر سرطان را بشکنند.

در این چارچوب پیشکسوتان فوتبال با پوشیدن پیراهن تیم‌های ملی نیجریه، آرژانتین و بوسنی به صورت نمادین به مصاف تیم ایران، متشکل از کودکان بیماری رفتند که گرچه رنج بیماری را بر چهره‌های خود دارند، اما پر از شور و امید به زندگی‌اند.

در این بازی‌های نمادین که به قضاوت سعید مظفری‌زاده و علی خسروی برگزار شد، پیشکسوتان فوتبال پا به پای کودکان به هوا پریده و از گلزنی بچه‌ها به شادی پرداختند تا حس و حال یک بازی واقعی را پیش روی نوگلان کشور قرار دهند.

از به زمین افتادن رضا حسن‌زاده برای گرفتن پنالتی و اعتراضش به داور بازی گرفته تا عصبانیت مهدی مناجاتی از باخت تیمش و تاسف‌های عابدزاده بعد از گل خوردن، همه نشان داد که وقتی پای خوشحالی کودکان بیمار در میان باشد، همه از بزرگ و کوچک صف می‌کشند و بدون هیچ عذر و بهانه‌ای لباس ورزشی پوشیده و مشغول فوتبال می‌شوند. در پایان این تورنمنت نیز تیم ایران با پیروزی بر حریفان به مقام قهرمانی رسید تا جام در بین کودکان دست به دست شده و روزی خاطره‌انگیز را برای آنان رقم بزند.

حجت‌اله اکبرآبادی ‌/‌ دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر