jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۶۷۲۸۱ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۵

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از اجرای طرح شیوع‌شناسی اعتیاد در مدارس و بررسی وضع اعتیاد کارکنان ادارات دولتی خبر داد و گفت:‌ وضع اعتیاد در بین کارکنان ادارات دولتی آمار بالایی نیست.

اجرای طرح شیوع‌شناسی اعتیاد مدارس

علیرضا جزینی در گفت‌وگو با ایسنا افزود:‌ گزارش‌های متعددی در حوزه اعتیاد به ستاد مبارزه با مواد مخدر رسیده و بر همین اساس امسال طرح شیوع‌شناسی اعتیاد را با همکاری وزارت آموزش و پرورش انجام خواهیم داد.

وی درباره اجرای طرح غربالگری اعتیاد کارکنان دولت با بیان این که تاکنون غربالگری اعتیاد کارکنان در دستور کار نبوده، اظهار کرد: آمار اعتیاد در بین کارکنان بسیار کم است و با توجه به این که آمار فعلی مربوط به سه سال گذشته است، روایی دقیقی ندارد، اما امسال مقرر شده آماری از مبادی مطلع از جمله سیستم‌های بازرسی و حراستی درباره اعتیاد کارکنان گردآوری کنیم.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: با توجه به این که آمار اعتیاد در بین کارکنان دولت بالا نیست طرح غربالگری و تست عمومی اعتیاد نیز انجام نمی‌شود زیرا معتقدیم این امر در شان کارکنان و کارمندان دولت نیست.

جزینی با تاکید بر این که پیشگیری نقش اول را در کاهش آسیب‌های اعتیاد دارد، گفت‌:‌ برنامه‌های وسیع پیشگیری و بررسی علل اعتیاد همواره باید در دستور کار باشد و این موضوع مهمی است که کارکنان دولت نیز باید به آن توجه داشته و افراد پاکی باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر